Shpërthen makina elektrike kineze

Makina elektrike kineze shpërthen gjatë mbushjes

Momenti i shpërthimit u kap nga kamerat e sigurisë. Ngjarja thuhet se ndodhi në fund të gushtit në Sanming, në Kinën jugore dhe sipas pamjeve, pretendohet se është një model i brendshëm, elektrik EX360 nga…

add comment
Tastet F dhe J

A e dini pse tastet F dhe J janë të ndryshme nga të tjerat në tastierë?

Shumë njerëz, me orë të tëra qëndrojnë para kompjuterit duke shtypur shkronjat në tastierat e tyre, qoftë për punë apo veprimtari private, por vetëm disa kanë vërejtur një detaj të vogël. Bëhet fjalë për shkronjat…

add comment
TikTok humb titullin e aplikacionit më të shkarkuar nga Zoom

TikTok humb titullin e aplikacionit më të shkarkuar nga Zoom

Për muaj të tërë, TikTok ka qenë aplikacioni më i shkarkuar i iPhone. Ky aplikacion i kënaqi të rinjtë, dhe gjatë pandemisë së coronavirusit, ai ishte një nga “burimet” e argëtimit për shumë njerëz. Sidoqoftë,…

add comment
Një virus i ri sulmon Android dhe vjedh detajet e bankës

Kini kujdes në atë që shkarkoni: Një virus i ri sulmon Android dhe vjedh detajet e bankës

Të gjithë ata që përdorin sistemin operativ Android e dinë se sa e rrezikshme është të instaloni aplikacione që nuk vijnë nga dyqani zyrtar i Google Play. Virusi i ri që sulmon aplikacionet Android quhet…

add comment
Lamborghini Aventador Roaster mbi 300km/h

Lamborghini Aventador Roaster: Arrin mbi 300 kilometra në orë në një autostradë gjermane

Autobani i famshëm gjerman, ishte pista ku kjo super-makine arriti mbi 300 kilometra në orë, derisa e kishte kulmin e hapur Gjatë muajve të fundit, si pasojë e mbylljes shkaku i pandemisë, shumë shoferë i…

add comment
Mercedes-AMG A45 S vs Audi RS4

Mercedes-AMG A45 S në një duel interesant me Audi RS4 Avant, rezultati impresionues

Në garën e radhës kemi dy makina shumë të fuqishme. Një Mercedes-AMG A45 S dhe Audi RS4 Avant, dhe rezultati është mjaft impresionues.  Audi Avant RS4 vjen me një motor 2.9, V6 dhe ka 450…

add comment
Transferim parash edhe me WhatsApp

Tani e tutje mund të transferoni para edhe me WhatsApp

Nëse dëshironi t’u dërgoni para miqve ose të blini diçka në një dyqan, mund të paguani përmes WhatsApp në të ardhmen. Përdoruesit e WhatsApp në Brazil tani mund t’i dërgojnë njëri-tjetrit para ose të paguajnë…

add comment
Viber grup video call deri ne 20 persona

Tani Viber ju mundëson video thirrje në grup deri në 20 persona, pa kufizime

Viber ka prezantuar zyrtarisht një tipar të ri dhe shumë të dobishëm për përdoruesit e saj – thirrjet në video me grupe deri në 20 persona, pa asnjë kufizim kohor për thirrje. Thirrjet në grup…

add comment
Windows 10 ne rrezik serioz

Paralajmërimi i Windows 10: Nëse e keni humbur këtë përditësim, kompjuteri juaj është në rrezik serioz

Përdoruesit e Windows 10 mund të rrezikojnë veten nga një sulm i ri i hakerëve – thjesht duke mos pasur të instaluar programin më të fundit në kompjuterin e tyre. Kjo sipas një paralajmërimi nga…

add comment

Honda Civic Type R Limited Edition shitet në internet për vetëm katër minuta

Shitja në internet e makinës super-tërheqëse Honda Civic Type R zgjati vetëm katër minuta. Është një version që do të shitet vetëm në 100 kopje dhe u ofrua vetëm në tregun kanadez. Për më tepër,…

add comment

Facebook Shops kthen faqet e bizneseve në dyqane online

Facebook dhe Instagram janë duke bërë shtytjen më të madhe ndonjëherë për tregtinë elektronike dhe blerjet në internet me Facebook Shops, funksioni më i ri që i lejon bizneset të kthejnë faqet e tyre në…

add comment