Driblimet e Takefusa Kubo

Driblimet e Takefusa Kubo kundër Real Madridit, na kujtojnë një “Lionel Messi të ri”

Takefusa Kubo është një nga talentet më simpatik në botën e futbollit, ndërsa ylli japonez është në huazim te Mallorca nga Real Madrid dhe po tregon formë shumë të mirë këtë sezon. Me 28 paraqitjet…

add comment
Anthony Joshua vs Tyson Fury

Arrihet marrëveshja: Anthony Joshua vs Tyson Fury për përballjen e shumëpritur

Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë arritur marrëveshja për dy përballje, aty ku do të përcaktohet kampioni i unifikuar në peshat e rënda. Boksierët britanikë kishin filluar kontaktet që nga fitorja e Gypsy King ndaj…

add comment

Kelmendi: Shtyrja e Lojërave Olimpike lajm i mirë për mua

Pandemia e koronavirusit ka pezulluar të gjitha aktivitet sportivë në Kosovë, këtu duke përfshirë edhe sportin e xhudos. Kjo ka ndikuar mjaft shumë edhe në formën e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendit, e cila ka qenë…

add comment

Bartomeu i kërkon Leo Messit që të vazhdojë kontratën!

Lionel Messi e ka gëzuar Barcelonën për vendimin e tij që të mos largohet nga skuadra në këtë afat kalimtar veror. Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë kishte mundësinë që të largohej si lojtar…

add comment

Real Madridi mbetet klubi më i vlefshëm i futbollit në Evropë

Raporti i Vlerësimit të Klubeve të Futbollit rendit klubet bazuar në vlerën e ndërmarrjes e cila përfshin përfitueshmërinë dhe popullaritetin. Gjigantët e futbollit spanjoll Real Madridi mbetet klubi më i vlefshëm në Evropë, sipas raportit…

add comment

Shitet unaza e Kobi Brajantit, e fituar në finale të NBA-s

Një unazë me ar njëzet e katër karatësh dhe gurë diamanti, të cilën Kobi Brajant ia kishte dhuruar nënës së tij Pamela Brajant, është shitur në një ankand për 206 mijë dollarë. Sipas “TMZ Sports”…

add comment

Conor McGregor emëron katër më të mirët në histori të MMA

Conor McGregor e ka emëruar vetën si më të mirin në histori të MMA, duke përjashtuar nga pozita e parë Anderson Silvan. Ish-kampioni i peshave të lehta në UFC është i njohur për vetëbesimin e…

add comment

Ronaldo do ndërtojë një shtëpi tjetër, blen 8 milionë euro tokë në Portugali

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka vendosur të blejë një tokë me vlerë 8 milionë euro në vendlindje, raporton “Correira da Manha”. Këtë tokë portugezi e ka marrë që të ndërtojë një tjetër shtëpi për…

add comment

Klopp: Lojtarët nuk do të gjobiten edhe nëse nuk vijnë në stërvitje

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka folur sot për Sky Sport për deklaratat e disa lojtarëve që kanë refuzuar të kthehen në stërvitje pas pandemisë coronavirus. Kun Agueros dhe Danny Rose janë vetëm dy nga…

add comment

Liverpooli tenton transferimin e ‘Neymarit të ri’ [VIDEO]

Liverpooli është duke tentuar të transferojë Talles Magnon nga Vasco de Gama. 17-vjeçari aktualisht ka arritur të tërheq vëmendjen e shumë klubeve evropiane, derisa në Brazil e quajnë ‘Neymari i ri’. The Reds kanë dërguar…

add comment

Mike Tyson përmend tre favoritët e tij në UFC – nuk ka vend për McGregor

Mike Tyson ka thënë se e pëlqen të shikojë Khabib Nurmagomedovin, Jon Jones dhe Colby Covington kur ata kanë ndonjë përballje në UFC. ‘Iron Mike’ është legjendë e boksit, mirëpo atij i pëlqen shumë që…

add comment
Translate »