Një super ide për qofte të pjekura në oriz

Edhe një mënyrë ndër qindra të tjera të përgatitjes së qofteve… Përbërësit: – 600 g mish të bluar – 3 qepë – 1 gotë ajkë të thartë – kripë – piper – 1 simite bajat…

add comment

Një super recetë me kungulleshka,qofte dhe mish i bluar! [VIDEO]

Një super recetë me kungulleshka,qofte dhe mish i bluar shije e mrekullueshme provojeni. Receta: 3 kungulleshka I skuqim ne vaj Qofte 1 vez 1 kep 3 lug gjelles prezlla (buke e grimcuar) 500 gram mish…

add comment

Salca turke: Kafjall tradicional nga vezët, domatet dhe specat!

Menemeni është ushqim tradicional turk nga domatet dhe specat. Shpesh hahet për kafjall, mirëpo nëse dëshironi ta shmangni mishin, mund të hahet edhe si drekë. /Telegrafi/ Përbërësit: – 4 vezë; – një copë rrënje xhenxhefili;…

add comment

Një super ide që duhet ta provoni, receta e musakas me patate [VIDEO]

Musaka me patate nje super tave qe do t’ju bej pervete te gjithe, edhe femijet do ta hane me qejf. Per ne grate eshte edhe nje gjelle e shpejte ne te gatuar por edhe nje…

add comment

Makarona me salcë nga brokoli: Racion i mrekullueshëm për 15 minuta!

Ju duhet ta provoni këtë recetë patjetër! Përbërësit: – 300 g makarona;– 350 g fletë të grira të brokolit;– 30 g fletë të freskëta borziloku;– 30 g parmezan të grirë imët në rende;– ½ thelbi…

add comment

Recetë me pak harxhime për iftar që do ju lë pa fjalë me shijen![VIDEO]

Sot është iftari i 23-të i muajt te bekuar te Ramazanit dhe ne si cdo dite edhe sot do të ju tregojme nje mëny me pak harxhime por me shije te kendshme se si te…

add comment
Translate »