Sallate me mish toni

Recetë ideale për ditët e nxehta të verës – “Sallatë me mish toni”

Ju propozojmë mënyrën në të cilën mund të kombinoni shumë mirë makaronat dhe peshkun nga konserva. Përbërësit: – 200 g makarona (integral),– një konservë mish toni (në copa),– 150 g misër të ëmbël,– qepë,– 100–150…

add comment
Ëmbëlsira qe ka 100 kalori

Ka vetëm 100 kalori – Ëmbëlsirë që nuk ka nevojë të piqet!

Është ëmbëlsirë shumë e popullarizuar për ata të cilët kujdesen për vijën e trupit! Kjo ëmbëlsirë proteinash është zbulim i vërtetë. Përbërësit: – 500 g djathë i payndyrë;– ekstrakt vaniljeje;– 500 ml qumësht me proteina…

add comment
Çorbë proteinike

Çorbë proteinike: E mrekullueshme nëse mbani dietë, e gatshme për 30 minuta!

Preferoni për fundjavë të hani ushqim të shijshëm, kjo është receta ideale për ju. Bazohet në thjerrëza,të cilat janë të pasura me albumina dhe koncentrat domatesh. Përbërësit: – 800 ml salcë domatesh; – 55 gr…

add comment
Tiramisu me Krem Çokollate

Tiramisu me Krem Çokollate – Freskia perfekte që ju duhet këtë verë!

Të gjithë jemi mësuar që tiramisuja të jetë e përgatitur me kremin e saj të plotë e të bardhë. Por ne ju sugjerojme që të provoni një recetë akoma edhe më të shijshme e cila…

add comment
Sallatë patatesh me kastravecë

Recetë ideale për ditët e nxehta të verës – Sallatë patatesh me kastravecë!

Sallatë e mrekullueshme kremoze dhe freskuese.  Freskuese, e lehtë dhe e shijshme, përgatitet shumë lehtë. Përbërësit: – 6 patate; – 2 kastravecë (të freskët); – 10 rrika; – 1 tufë kopër; – 1 lugë të…

add comment
Musaka pa mish të bluar

Ushqim veror i lehtë dhe i shkëlqyeshëm për ju: Musaka pa mish të bluar!

Koha është për ushqime të lehta dhe të shëndetshme të cilat forcojnë shpirtin dhe trupin Përbërësit e nevojshëm: – 600 g patate;– 1 domate e madhe;– 1 qepë;– 2 speca të gjelbër;– 1 karotë e…

add comment
Mish pule ne hell

Mish pule në hell në skarë apo në tigan-skarë

Marinadë e shkëlqyeshme për mish pule të butë dhe të shijshëm Përbërësit: – 500 g mish pule; – 1 qepë; – 1 limon; – 2 lugë vaj; – kripë; – piper; – 100 ml jogurt;…

add comment
Bizele me kerpudha

Një super recetë që duhet ta provoni “Bizele me kërpudha”

Njihuni me përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes së kësaj pjate kryesore. Kur gatuani bizele, gjithmonë shtoni ujë të nxehtë, sepse uji i ftohtë dëmton perimet gjatë gatimit. Përbërësit: – 3 qepë; – 600 g bizele;…

add comment
Supë franceze me qepë

Supë franceze me qepë: Një ndër racionet më të shëndetshme!

Kjo supë me shije të jashtëzakonshme do të bëhet gjellë e preferuar në shtëpinë tuaj Përbërësit: – ¼ e filxhanit gjalpë të pakripur; – 6 degë të vogla trumze të freskëta (bën edhe temjan të…

add comment
Tortë me lajthi dhe mjaltë

Tortë me lajthi dhe mjaltë, ëmbëlsira e parapëlqyer e Jamie Oliverit

Këtë herë, kuzhinieri i famshëm ka zbuluar një ndër ëmbëlsirat e tij më të preferuara Përbërësit: – 250 g gjalpë; – 220 g mjaltë; – 4 vezë; – 150 g lajthi të bluara – 150…

add comment
Torte me banane dhe brume çokollate

Tortë e shijshme me banane dhe brumë të thjeshtë çokollate

Recetë 100% e mrekullueshme! Ëmbëlsirë e shijshme të cilën do të dëshironi ta gatuani shumë shpesh!  Përbërësit: – 300 g miell; – 300 g sheqer; – 50 g pluhur kakaoje; – 1/3 e lugës së…

add comment
Translate »