Anthony Joshua vs Tyson Fury

Arrihet marrëveshja: Anthony Joshua vs Tyson Fury për përballjen e shumëpritur

Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë arritur marrëveshja për dy përballje, aty ku do të përcaktohet kampioni i unifikuar në peshat e rënda. Boksierët britanikë kishin filluar kontaktet që nga fitorja e Gypsy King ndaj…

add comment

10 boksierët më të mirë të të gjitha kohëra – Mike Tyson dështon të futet në listë

BoxRec ka publikuar një listë me dhjetë boksierët më të mirë të të gjitha kohërave, por Mike Tyson ka dështuar të jetë pjesë e saj edhe pse ka shumë të arritura. Floyd Mayweather është përzgjedhur si…

add comment

Kelmendi: Shtyrja e Lojërave Olimpike lajm i mirë për mua

Pandemia e koronavirusit ka pezulluar të gjitha aktivitet sportivë në Kosovë, këtu duke përfshirë edhe sportin e xhudos. Kjo ka ndikuar mjaft shumë edhe në formën e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendit, e cila ka qenë…

add comment

Bartomeu i kërkon Leo Messit që të vazhdojë kontratën!

Lionel Messi e ka gëzuar Barcelonën për vendimin e tij që të mos largohet nga skuadra në këtë afat kalimtar veror. Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë kishte mundësinë që të largohej si lojtar…

add comment

Shitet unaza e Kobi Brajantit, e fituar në finale të NBA-s

Një unazë me ar njëzet e katër karatësh dhe gurë diamanti, të cilën Kobi Brajant ia kishte dhuruar nënës së tij Pamela Brajant, është shitur në një ankand për 206 mijë dollarë. Sipas “TMZ Sports”…

add comment
Translate »