Sa me shpesh seks

Sa më shpesh seks, aq më mirë për shëndetin tuaj!

Dihet që seksi i bën mirë jashtëzakonisht shëndetit, mirëpo përparësitë të cilat nga ai i ka trupi juaj varen ekskluzivisht nga ajo se sa ditë në javë e praktikoni. Të gjithë ekspertët seksualë dhe seksologët…

add comment
Seks i cmendur

BËJENI TË ÇMENDET: Mos e kurseni, tregoni çdo gjë që dini

Nëse dëshironi të shihni partnerin të eksituar në krevatin tuaj, mos ngurroni, por transformohuni në bombë të vërtetë. Një hulumtim ka treguar që femrat për seks me partnerin e ri përgatiten madje edhe deri në…

add comment
Mendimet e meshkujve per seks

A ju intereson se çka mendon secili mashkull kur nuk mendon për seks?

A ju intereson se çka mendon secili mashkull kur nuk mendon për seks? Përgjigjja është – për asgjë! Të paktën nëse gjykojmë sipas librit të autorit britanik Sheridan Simove “What Every Man Thinks About Apart…

add comment
Ku ndryshojnë epshi, dashuria dhe seksi

Ku ndryshojnë epshi, dashuria dhe seksi nga njeri-tjetri

Kënaqësia seksuale, kjo veçori e jona për seksin, na ka bërë të sillemi më nazelinj në marrëdhëniet seksuale. Në vend që t’ia kërcejmë një femre, thjesht sepse ajo është në ashk (oestrus), siç bëjnë të…

add comment
Çorape te ngrohta per seks me te mire

Për seks më të mirë mbathni çorape të ngrohta

Qarkullimi i dobët i gjakut dhe shputat e ftohta, mund të jenë “vrasës” të rrezikshëm të epshit. Jeni në dhomën e gjumit apo në ndonjë vend të përshtatshëm për të bërë seks, që të dytë…

add comment
Seksi ne shtrat - keshilla per seks

Tri gjëra të rëndësishme që kërkon ai në shtrat “Dhe ty nuk e dije”

Këto tri pika kyçe nuk kanë të bëjnë as me truket, këshillat apo kënaqësitë seksuale, madje as për rolin e udhëheqësit në krevat. Këto janë këshilla serioze për një marrëdhënie, madje nga ato që shumë…

add comment
Deshironi ta cmendni partnerin tuaj

Dëshironi ta ‘çmendni’ partnerin tuaj? Kur është koha ta bëni atë!

Meshkujt kryesisht në mëngjes zgjohen me ereksion. Përdoreni atë fakt dhe në vend që t’i lini të merren me “vetveten” apo t’i lini të presin deri në mbrëmje Kurdiseni orën 15 minuta para se që vërtet do…

add comment
Fantazit seksuale tek femrat

Fantazinë seksuale të cilën femrat e ëndërrojnë, por nuk e pranojnë

Përderisa ana fizike e seksit e ka rëndësinë e vet, fantazia dhe imagjinata shpeshherë nuk e marrin vëmendjen e duhur dhe çiftet nuk e kuptojnë se këto dyja janë tejet të rëndësishme për një jetë…

add comment
Seksi i mengjesit

Të bërit seks në mëngjes e forcon lidhjen dhe intimitetin

Në vend se vikendeve ta vazhdoni gjumin, ndoshta më mirë është ta lini alarmin për një sesion të shpejtë në mëngjes. Seksi i mëngjesit mund të ketë shumë përfitime shëndetësore, duke përfshirë forcimin e sistemit…

add comment

Çfarë mendojnë meshkujt derisa janë duke bërë dashuri?

Sikur të dinin femrat për çka mendojnë meshkujt derisa bëjnë dashuri, do të nevrikoseshin më pak Edhe një dëshmi që jemi dy botë të ndryshme! Shumë hulumtime kanë treguar që derisa bëjnë dashuri meshkujt janë…

add comment

Gjashtë gjërat që burrat i pëlqejnë tek gjoksi i grave

Bukuria e gjoksit femëror tek burrat është aq e fortë sa shumë gra kalojnë orë të tëra në pasqyrë duke zgjedhur veshjen e duhur që e ekspozon këtë pjesë të trupit. Por, çfarë duan vërtetë…

add comment