Filmi i Eurovision - Demi Lovato

Publikohet filmi për “Eurovisionin” – historia interesante e këngëtarëve islandezë që dëshironin ta fitonin konkursin

Për ata që ende ndjehen të shqetësuar pas anulimit të konkursit të sivjetëm të këngës “Eurovision”, dhe duhet të ketë një ose edhe dy nga ju atje – këtu është diçka për të shtuar boshllëkun,…

add comment
Oscars-Carlo-Allegri

Shtyhet për së paku tetë javë mbrëmja e “Oscars 2021”

Bordi i guvernatorëve të Akademisë së Arteve dhe Shkencave, të cilët organizojnë ceremoninë vjetore, u takuan përmes “Zoom”-it të hënën për të diskutuar datën që do të zhvillohet ceremonia e 93-të e ndarjes së çmimeve…

add comment

Filmi ‘Zana’ përfaqëson Evropën në Festivalin ndërkombëtar në Sydney të Austrialisë

Festivali i Filmit në Sindei (SFF) dhe European Film Promotion (EFP) kanë përzgjedhur filmin ‘Zana’ nga Antoneta Kastrati si njërin ndër dhjetë filmat evropian nga regjisore femra që do të shfaqen në kuadër të programit…

add comment

Pamela pranon se nuk i ka pëlqyer filmi “Baywatch”, i bazuar në serialin me të njëjtin emër

Pamela Anderson u bë e njohur botërisht falë rolit të CJ Parker në serialin e popullarizuar “Baywatch”, ku luajti gjatë viteve 1992-1997. Aktorja e famshme e përsëriti shkurtimisht rolin e saj edhe në filmin e…

add comment

Pixar dhe Disney do të publikojnë filmin e parë të animuar për fëmijë me personazh kryesor një homoseksual

Studiot e animacionit Pixar zbuluan të premten personazhin e parë kryesor homoseksual në filmin e tyre më të ri të animuar për fëmijë me metrazh të shkurtër, të quajtur “Out”. Studio në pronësi të Disney-t,…

add comment

Episodi special i “Friends” pritet të finalizohet gjatë verës

Ribashkimi special i tyre ishte planifikuar të transmetohej më 27 maj, por data e xhirimit u shty përsëri për shkak të COVID-19. Dhe tani EarnerMedia Entertainment dhe producenti Bob Greenblat zbuluan se xhirimet e këtij…

add comment

“Keeping Up with the Kardashians” së shpejti në Netflix

Në këtë kohë të çuditshme, ndonjëherë ju duhet të zhyteni kokën në një seri argëtuese, që do ju mbajë sa më larg nga problemet e juaja. Netflix kurrë nuk arrin të dorëzohet në këtë front,…

add comment

Producenti i “Bad Boys”: Jemi duke punuar për filmin e katërt

Prodhuesi i Bad Boys, Jerry Bruckherimer, është duke punuar në një draft për vazhdimin e katërt të filmit të popullarizuar. Filmi i fundit, ku morën pjesë Will Smith dhe Martin Lawrence, pati sukses të madh…

add comment