Dashuri dhe Seks

Disa gjëra që dëshironi të dinit rreth meshkujve, por keni ngurruar për t’i pyetur!

Meshkujt janë krijesa enigmatike… Çfarë dëshirojnë më shumë në shtrat? A mendojnë ata me të vërtetë gjithë kohën, për seks? Këtu janë disa përgjigje të pyetjeve, të cilat keni qenë tepër të sjellshme, ose keni…

add comment
Sa me shpesh seks

Sa më shpesh seks, aq më mirë për shëndetin tuaj!

Dihet që seksi i bën mirë jashtëzakonisht shëndetit, mirëpo përparësitë të cilat nga ai i ka trupi juaj varen ekskluzivisht nga ajo se sa ditë në javë e praktikoni. Të gjithë ekspertët seksualë dhe seksologët…

add comment
Seks i cmendur

BËJENI TË ÇMENDET: Mos e kurseni, tregoni çdo gjë që dini

Nëse dëshironi të shihni partnerin të eksituar në krevatin tuaj, mos ngurroni, por transformohuni në bombë të vërtetë. Një hulumtim ka treguar që femrat për seks me partnerin e ri përgatiten madje edhe deri në…

add comment
Mendimet e meshkujve per seks

A ju intereson se çka mendon secili mashkull kur nuk mendon për seks?

A ju intereson se çka mendon secili mashkull kur nuk mendon për seks? Përgjigjja është – për asgjë! Të paktën nëse gjykojmë sipas librit të autorit britanik Sheridan Simove “What Every Man Thinks About Apart…

add comment
Seksi për herë të parë, vajzat e virgjera

Seksi për herë të parë, nga kjo frikësohen vajzat e virgjëra

Kur bëhet fjalë për seksin, shumë femra, e veçmas vajzat e reja që nuk kanë përvojë, nganjëherë ndiejnë frikë dhe pasiguri, që i shtynë t’i ikin marrëdhënieve seksuale. Që ta përjetoni seksin, është e nevojshme…

add comment
Kur mashkulli ju do vetëm për seks

Shenjat që tregojnë se ai vetëm dëshiron të bëjë seks me ty, asgjë më shumë

Është ndjesi e veçantë kur filloni të dilni me dikë, e veçanërisht kur ka “kimi” mes juve dyve. I ndjeni emocionet e një “lidhje dashurie”, ju pëlqejnë bisedat dhe vlerat e përbashkëta që i ndani…

add comment
Si ta kuptoni nje femer qe ka bere seks

Si mund ta kuptoni nëse një femër sapo ka bërë seks!

Meshkujt është shumë lehtë t’i kuptosh kur kanë pasur seks. Ua tregojnë vetë. Por, si qëndron puna me gratë? Si ta kuptoni nëse ajo ka kaluar një mbrëmje pasionante? Meshkujt është shumë lehtë t’i kuptosh…

add comment
Ku ndryshojnë epshi, dashuria dhe seksi

Ku ndryshojnë epshi, dashuria dhe seksi nga njeri-tjetri

Kënaqësia seksuale, kjo veçori e jona për seksin, na ka bërë të sillemi më nazelinj në marrëdhëniet seksuale. Në vend që t’ia kërcejmë një femre, thjesht sepse ajo është në ashk (oestrus), siç bëjnë të…

add comment
Çorape te ngrohta per seks me te mire

Për seks më të mirë mbathni çorape të ngrohta

Qarkullimi i dobët i gjakut dhe shputat e ftohta, mund të jenë “vrasës” të rrezikshëm të epshit. Jeni në dhomën e gjumit apo në ndonjë vend të përshtatshëm për të bërë seks, që të dytë…

add comment
Arsyet pse meshkujt pelqejne femra ne moshe

Dhjetë arsye pse meshkujt pëlqejnë femra më të mëdha në moshë

Një studim i fundit ka zbuluar se meshkujve të moshave 20 – 29 vjeç u pëlqen të frekuentojnë femra më të mëdha në moshë. Ky studim do të rrëzonte teoritë e kërkimeve të mëparshme, sipas të…

add comment
Pse dashnoret janë aq atraktive

Çka e nxit femrën që të bëhet dashnore e dikujt? Pse dashnoret janë aq atraktive!

Pothuajse nuk ekziston asnjë mashkull, i cili nuk dëshiron që para vetes, përveç gruas, të ketë edhe dashnoren e re atraktive. Meshkujve kjo lidhje u përshtatet pa kurrfarë problemi. Shkaqet më të shpeshta, për të…

add comment