Si duken sot 14 modelet ikonike të viteve të ‘90

Në vitet ‘90, ato tronditën pistën, na buzëqeshën nga kopertinat e revistave dhe ishin pjesëmarrëse në shumë reklama e video muzikore.

Helena Christensen, Kate Moss, Stephanie Seymour dhe Elle Macpherson janë vetëm disa emra që u bënë legjendat e vërteta dhe ikonat e bukurisë që atëherë. Koha fluturon por supermodelet e viteve ‘90 duken ende të mrekullueshme sot, dhe fotografitë e tyre e dëshmojnë më shumë se çdo fjalë.

Bright Side ka ndarë disa fotografi të mbretëreshave të bukurisë që na frymëzuan tre dekada më parë. /Telegrafi/

Stephanie Seymour
Helena Christensen
Tyra Banks
Christy Turlington
Naomi Campbell
Linda Evangelista
Kate Moss
Cindy Crawford
Elle Macpherson
Heidi Klum
Claudia Schiffer
Eva Herzigová
Karen Mulder
Shalom Harlow

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »