Ronaldo do ndërtojë një shtëpi tjetër, blen 8 milionë euro tokë në Portugali

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka vendosur të blejë një tokë me vlerë 8 milionë euro në vendlindje, raporton “Correira da Manha”.

Këtë tokë portugezi e ka marrë që të ndërtojë një tjetër shtëpi për veten e tij në Portugali.

Sipas raportimit, janë plot 10.000 metër katrorë tokë të blera nga Ronaldo me këtë të shumë të madhe prej 8 milionë euro.

35-vjeçari është shumë i lidhur me vendin e origjinës. Ai udhëton shpeshherë atje dhe jo rastësisht zgjodhi që ta kalonte kohën e gjatë të izolimit pikërisht në shtëpinë e tij në Madeira.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code