Real Madrid do të kurorëzohet kampion i La Ligas sot nëse mposhtin Villarrealin

Real Madrid pritet sot te fitoj titullin e La Ligas

Real Madrid do të kurorëzohet kampion i La Ligas sot (e enjte) në mbrëmje nëse mposhtin Villarrealin ose nëse Barcelona nuk arrin të mposht Osasunan.

Mbretërit janë afër titullit kampion në kampionatin spanjoll, pas një sezoni të mirë të zhvilluar në dy etapa, para dhe pas pandemisë.

Ky do të jetë titulli i parë i Madridit në ligë që nga viti 2017 dhe vetëm i dyti i tyre në tetë sezonet e fundit, me rivalët e tyre të Barcelonës që dominojnë kohëve të fundit në La Liga me tetë tituj nga 11 sezonet e fundit.

Çuditërisht, titulli i afërt i klubit mbizotëron në faqet e para të gazetave sportive spanjolle të edicionit të së enjtes.

Gazeta Marca me qendër në Madrid është përqendruar në atë se si Barcelona duhet jo vetëm që të fitojë përplasjen e tyre në shtëpi kundër Osasunas, por edhe të ‘lutet’ që Los Blancos të rrëshqasin kundër Nëndetëses së Verdhë.

Real Madrid pritet sot te fitoj titullin e La Ligas

Secila nga gazetat kryesore sportive të Katalunsë shkon me të njëjtin titull – ‘Match Ball’ – për të përfaqësuar se si ky është një moment vendimtar në sezon kur Madridi mund të përfundojë garën për titull përtej çdo dyshimi.

Në të vërtetë, Mundo Deportivo argumenton se ndërsa çmimet në skuadër tani janë përtej Barcelonës në La Liga – Lionel Messi do të vazhdojë të garojë për çmimin Pichichi, pasi ai kryesor para Karim Benzemas me tre gola në lisën e golashënuesve. /fbiznes.com/ 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code