Gjermania teston aplikacionin për monitorimin e përhapjes së koronavirusit

Në Gjermani, zhvillimi i një aplikacioni të telefonit celular për të gjurmuar përhapjen e infeksionit të koronavirusit po zhvillohet me shpejtësi të lartë, dhe kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbrojtur përdorimin e aplikacionit. “Nëse testet…

add comment

Nëse lëshoni këtë opsion në Android, telefoni juaj mund të jetë në rrezik

Nëse po përdorni një telefon Android jo të fundit, me siguri duhet të kërkoni një azhurnim të sistemit. Studiuesit e sigurisë ERNW kanë zbuluar që pajisjet që drejtojnë sisteme operative Android 8 dhe Android 9…

add comment

Morena Taraku shfaqet gjysmë e zhveshur duke ngrënë picë në krevat

Morena Taraku duket joshëse. Modelja dhe këngëtarja shqiptare, Morena Taraku, është shfaqur joshëse në Instagram duke ngrënë një picë. Ajo e ka publikuar një fotografi në të cilën shfaqet gjysmë e zhveshur derisa po ha…

add comment

Ana Kabashi publikon fotosesionin tërheqës për ditëlindje

Njëra prej këngëtareve më atraktive të skenës sonë, Ana Kabashi, sot (11 nëntor) feston ditëlindjen. Me këtë rast, ajo ka realizuar një set fotografik duke ardhur në pozat e reja si një bionde tërheqëse. Bukuroshja…

1 comment

Enca, e mrekullueshme në pozën e re

Ndërkohë që fansat janë në pritje të projektit të ri nga Enca Haxhia, këngëtarja i mban të përditësuar përmes rrjeteve sociale. Autorja e shumë hiteve është duke e finalizuar këngën e re, të cilën do…

add comment

Rita vazhdon të joshë vëmendjen e fansave me dukjen e saj

Pos që është një prej këngëtareve më të suksesshme në vitet e fundit, Rita Ora çmohet edhe për dukjen e saj. Bukuroshja shqiptare gjithmonë kujdeset që të marrë vëmendjen e faqeve rozë në paraqitjet e…

add comment

Google lanson dizajnin e ri të YouTube për faqen kryesore, në desktop

Sot, Google njoftoi se po lanson një përvojë të re vizuele në faqen kryesore për YouTube në desktop dhe tabletë. Pamja e re u zbulua për herë të parë në gusht, dhe po përfundon nga…

add comment

Tumor markerët dhe rëndësia e tyre te sëmundjet kancerogjene

Tumor markerët janë substanca që prodhohen nga indi tumoral gjegjësisht nga qelizat kancerogjene apo edhe nga vetë organizmi si përgjigje ndaj këtyre qelizave. Dr. Shpresa HuruglicaSpecialiste e Biokimisë klinikeTel: 044 413-928 Tumor markerët mund të…

add comment

Superjahti i projektuar nga Porsche del në shitje – publikohen pamjet “që u mbajtën të fshehura për disa vjet”

Ka kaluar gati një dekadë pritje, por ky superjaht i ri i projektuar nga Porsche duket se ia vlen të presësh. I përshkruar si “një anije kozmike mbi ujë”, Royal Falcon One doli në shitje…

add comment

Filmoi nga ajri me dron, pretendon se ka regjistruar një krokodil shtatë metra në ujërat e njelmëta

Një burrë që po filmonte nga ajri me dron ka arritur ta regjistroj një pamje të pazakontë – një krokodil shtatë metra të gjatë në ujërat e njelmëta, që mund të konsiderohet si krokodili më…

add comment
Translate »