Mike Tyson përmend tre favoritët e tij në UFC – nuk ka vend për McGregor

Mike Tyson ka thënë se e pëlqen të shikojë Khabib Nurmagomedovin, Jon Jones dhe Colby Covington kur ata kanë ndonjë përballje në UFC.

‘Iron Mike’ është legjendë e boksit, mirëpo atij i pëlqen shumë që të shikojë edhe luftërat që zhvillohen në oktagon.

“Mund të them se jam tifozë i madh i UFC-s, madje kam tre favoritët e mi që i shikojmë gjithmonë kur ata kanë luftërat e tyre”, ka thënë Tyson.

“Khabib Nurmagomedov, Jone Jones dhe Colby Covington janë luftëtarë shumë të mirë dhe të zotë”.

“Ka shumë luftëtarë të talentuar, mirëpo më shumë i shikojë të tre, pasi bëjnë luftë për t’i arritur sukseset e tyre”, ka shtuar më tej ai.

Khabib vazhdon të jetë i frikshëm për kundërshtarët e tij, pasi në 28 përballjet e zhvilluar, të gjitha i ka fitore dhe është kampion në fuqi i peshave të lehta. /Telegrarfi/

Khabib Nurmagomedov during the Official Press Conference before the fighting, at Barclay Center, Brooklyn, NY, USA, on March 06, 2020. Nurmagomedov defends his belt against Tony Ferguson at UFC 249 – Lightweight Championship. Photo by Louis Grasse / PX Images/ABACAPRESS.COM

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code