Horoskopi Mujor – Gusht 2020

Horoskopi Mujor Gusht 2020

Horoskopi Mujor Gusht 2020

DASHI – 21 Mars – 19 Prill

Do të merrni një shtesë parash. Mund të vijë përmes punës suaj, marrëdhënieve familjare ose nga një burim tjetër. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë shumë interesante, veçanërisht nëse keni ose nëse po kërkoni partner. Këtë muaj, ju mund të merrni një dhuratë ose mund të jepni një dhuratë për ta bërë marrëdhënien tuaj më emocionale. Në përgjithësi, gushti do të jetë një muaj i rëndësishëm dhe produktiv për ju. Përdorni shanset dhe mundësitë për të bërë gjëra më të dobishme dhe të rëndësishme. Surpriza do të jetë në favorin dhe interesin tuaj. Mund të bëheni më shoqërisht ose politikisht aktiv, ose të lëvizni drejt një ndryshimi në shoqërinë ku jetoni. Gushti do t’ju sjellë më shumë mundësi për të ardhura më të mira ose për zhvillimin e planeve profesionale. Do të jeni në gjendje të zgjidhni ose të zhvilloni çështje të rëndësishme financiare në një drejtim të favorshëm. Marrëdhëniet tuaja familjare gjithashtu do të jenë të rëndësishme për ju dhe do të merrni kohë për të përmbushur angazhimet ose detyrimet tuaja. Gushti do të mbahet mend për një ngjarje të rëndësishme me rrethin tuaj të të afërmve ose në shtëpinë tuaj.

DEMI – 20 Prill – 20 Maj

Gushti do të jetë i mbushur me angazhime, takime apo ngjarje të rëndësishme që lidhen me fëmijët dhe nipërit. Mund të habiteni ose të kënaqeni me lajmet për lindjen e një fëmije ose një shtatzënie të shumëpritur. Mbajeni informacionin tuaj personal ose të punës të mbrojtur me kujdes. Shumë do të udhëtojnë për punë ose për arsye familjare. Prisni shumë informata interesante dhe të dobishme për punët tuaja personale. Komunikimi juaj me njerëz nga pjesë të ndryshme të planetit do të jetë shumë më dinamik. Ju do të diskutoni për ngjarje të rëndësishme personale ose të biznesit. Gushti do të lërë pas disa kujtime të paharrueshme për përvojat personale, ngjarje të veçanta në punën tuaj ose në familjen tuaj. Ky muaj do të mbahet mend për një ngjarje të rëndësishme në jetën e një burri mbi 35 vjeç, i cili ka të ngjarë të jetë nga rrethi i familjes suaj.

BINJAKËT – 21 Maj – 20 Qershor

Vëmendja juaj do të përfshihet në ngjarje apo takime që lidhen me një njeri mbi 35 vjeç. Tani shumë prej sukseseve tuaja do të varen nga veprimet ose vendimet e një burri në familjen ose rrethin profesional. Ky muaj do t’ju kënaqë me një rritje të lehtë të të ardhurave tuaja, që mund të jetë falë veprimit tuaj dhe atyre të dikujt tjetër në familjen tuaj. Gushti do të jetë një muaj unik për ju, sepse papritmas mundësi të reja do të shfaqen për të treguar aftësitë tuaja. Çdo gjë ka kohën dhe vendin e vet. Shumë probleme ose gjëra të paqarta do të mbeten në të kaluarën. Ju do të shihni më qartë se çfarë është vendosur në të ardhmen tuaj. Gushti sjell shumë ngjarje të mira, takime me shumë njerëz të këndshëm dhe përvoja të veçanta. Shumica prej jush do ta vendosin dashurinë si një prioritet për përvojat e verës.

GAFORRJA – 21 Qershor – 22 Korrik

Para jush është një muaj në të cilin punët tuaja financiare do të jenë përparësia juaj për shkak të ngjarjeve të ndryshme të rëndësishme. Ju do të jeni në gjendje të merrni një pagë më të mirë, të bëni një kontratë financiare më fitimprurëse, të gjeni një punë të paguar mirë dhe më tepër. Në gusht, angazhimet më të rënda me fëmijët ose nipërit e mbesat mund të testojnë nervat tuaja dhe të krijojnë konflikte të padëshirueshme. Do të jetë mirë të kërkoni ndihmë ose këshillë nga të tjerët kur ju nevojitet. Emocionalisht, ky do të jetë një muaj delikat për ju, pikërisht për shkak të mungesës së durimit me dëshirat, kërkesat ose pretendimet e të tjerëve. Ky muaj do të mbahet mend për një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një vajzë apo një grua të re. Ju nuk mund të merrni pjesë në të, ose zhvillimi i tij nuk varet nga ju. Disi, megjithatë, do të ndikojë tek ju dhe do të jetë me rëndësi të veçantë. Gushti, edhe pse është muaji i pushimeve verore, tregon suksese dhe mundësi shumë të mira profesionale për zhvillimin e biznesit. Do të keni edhe rastin të filloni një karrierë të re, një diplomë të re në arsim ose një biznes të ri.

LUANI – 23 Korrik – 22 Gusht

Në gusht ka gjasa që një nevojë për një udhëtim të lindë për shkak të një ngjarjeje të papritur që përfshin të afërmit tuaj. Këtë muaj, disa përfaqësues të rinj të shenjës do të largohen nga shtëpia e tyre dhe do të fillojnë një jetë të re ose do të martohen për një person nga një qytet tjetër. Gushti do të jetë një muaj produktiv sa i përket punës, arsimit apo karrierës suaj. Do të shfaqen mundësi të reja, ose do të angazhoheni në realizimin e një ideje të re. Profesionalisht, do të keni kontakte të mira ose do të jeni të suksesshëm. Njerëzit në shenjat e ujit (Peshqit, Gaforrja ose Akrepi) gjithashtu do të kenë një ndikim të dobishëm në zhvillimin tuaj profesional ose të biznesit. Gushti përgjithësisht do të ketë një ndikim të dobishëm në qëllimet dhe planet tuaja të rëndësishme. Do të ketë shqetësime të papritura lidhur me paratë që do t’ju duhet të merrni ose të përpunoni nëpërmjet një dokumenti. Shëndeti juaj ose shëndeti i një të afërmi do të kërkojë edhe shpenzimin e parave. Shmangni mosmarrëveshjet me një vajzë apo një grua të re që ka marrë në të vërtetë një vendim që askush nuk mund ta ndryshojë. Këtë muaj burrat Leo do të duhet të shmangin marrjen e vendimeve të rëndësishme.

VIRGJËRESHA – 23 Gusht – 22 Shtator

Do t’ju duhet të zgjidhni probleme ose detyra më serioze në lidhje me një fëmijë ose një të ri të familjes suaj. Mund të prisni mysafirë në shtëpinë tuaj ose të planifikoni vizitën tuaj në shtëpinë e miqve ose të afërmve. Këto gjëra do t’i nënshtrohen vonesës ose shtyrjes për një sërë arsyesh. Në gusht, do të merrni një lajm të pakëndshëm për humbjen ose vjedhjen në shtëpinë e njerëzve që njihni. Ngjarjet e mira këtë muaj në një mënyrë apo tjetër do të lidhen me paratë. Shumë do të shijojnë paratë që do të marrin nëpërmjet një personi të lindur nën shenjën e Bricjapit, Virgjëreshës ose Demit. Këta njerëz patjetër do të luajnë një rol pozitiv në punët tuaja financiare. Në gusht do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një grua nga familja juaj: ditëlindja, dita e emrit, ose martesa etj. Ngjarja e pakëndshme e këtij muaji në jetën e shokëve do të jetë shkaku i telefonatave dinamike ose shkëmbimi i emaileve. Gratë mbi 35 vjeç do të kenë një muaj të mirë për dashuri dhe romancë, veçanërisht nëse janë të vetmuara.

PESHORJA – 23 Shtator – 22 Tetor

Një njeri që ishte anëtar i familjes suaj ose një miku juaj do të shfaqet papritmas në jetën tuaj. Kujdesuni për marrëdhënien tuaj me një grua që do të përpiqet t’ju mashtrojë ose t’ju manipulojë për dobi të dikujt tjetër. Në gusht do të habiteni nga humbja e një burri. Nëse jeni i përfshirë në një padi ose në ndonjë çështje tjetër ligjore, jini të kujdesshëm në lidhje me veprimet ose premtimet e bëra nga një grua. Ngjarjet dhe përvojat e mira gjatë këtij muaji do të lidhen me jetën tuaj të dashurisë. Nëse nuk jeni të lidhur  me një partner romantik, Gushti do të jetë një muaj i mirë për njohje të reja me njerëz nga distanca të ndryshme. Shumë do të duhet të kujdesen për shëndetin e një djali apo të një të riu. Në gusht, ju do t’i jepni fund problemeve të ndryshme ose marrëdhënieve të paqarta përmes kontakteve dhe bisedave të ndryshme (shumica e paplanifikuara). Mos u zemëro me keqtrajtimet e fëmijëve që do të thyejnë ose dëmtojnë sende të rëndësishme për ju. Gratë mbi 35 vjeç nuk duhet të bëjnë ndryshime të mëdha këtë muaj, sepse do bëjnë gabime për të cilat më vonë do të trishtohen.

AKREPI – 23 Tetor – 21 Nëntor

Gushti do të jetë koha për të zgjidhur problemet familjare që lidhen me të afërmit që nuk jetojnë në vendbanimin tuaj. Në disa raste, veprime të tilla do të kërkojnë një udhëtim. Këtë muaj, tregohuni të kujdesshëm në gjithçka rreth parave. Mos jini entuziastë për ndonjë propozim që premton t`ju sjellë të ardhura ose fitime më të larta. Ekziston një problem ose një situatë tjetër e pakëndshme që lidhet me një dokument ose një kontratë financiare. Një mosmarrëveshje me një vajzë ose një grua të re do të kthehet në një pamje të shëmtuar derisa një nga dy palët të vendosë se është më mirë të heqësh dorë. Do të keni marrëdhënie të komplikuara me gratë e lindura nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Ngjarjet e mira ose ndikimet e dobishme në këtë muaj do të prekin kontaktet tuaja profesionale dhe planet që do të vendosni vetë për të realizuar. Gushti gjithashtu do të jetë i favorshëm për ata që janë të papunë dhe që kërkojnë punë. Ngjarjet e ndryshme në shtëpinë tuaj do të kërkojnë shqyrtim para se të vendosni për ndryshimet, përmirësimet, blerjet më të shtrenjta ose zhvendosjen në një shtëpi të re.

SHIGJETARI – 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Gushti do të jetë një kohë e mrekullueshme për udhëtime dhe takime me njerëz nga qytete ose vende të ndryshme. Mbajini fëmijët dhe nipërit larg nga aksidentet ose incidentet për shkak të mungesës së kontrollit. Gatishmëria për të kontrolluar veprimet e partnerit dhe të tjerëve, mund të dështojë. Gushti do të jetë një muaj i mirë për zhvillimin e planeve tuaja profesionale. Do të keni mirëkuptim apo mbështetje më të madhe nga kolegët ose menaxherët.  Gjatë këtij muaji do të keni mbledhje në shtëpi ose do të mirëprisni mysafirë me ose pa arsye. Gushti do të jetë një kohë e mirë për të filluar një jetë së bashku ose për të shkuar në një shtëpi të re. Në terma financiarë do të keni përparësi ose do të merrni para përmes një burri. Meshkujt mbi moshën 35 vjeç do të marrin në konsideratë një ide apo propozim që do të sjellë të ardhura të mira financiare.

BRICJAPI – 22 Dhjetor – 19 Janar

Gushti mund t’ju habisë me probleme familjare të papritura që lidhen me marrëdhëniet ndërgjeneruese ose me një problem të shëndetit të një të afërmi. Nëse jeni në procesin e organizimit të një fejese ose martese, tensioni do të rritet shumë me rrezikun e dështimit të kësaj ngjarjeje. Këtë muaj, do të hasni vështirësi në përfshirjen tuaj në një pronë. Në gusht, koha më e vështirë për ju do të lidhet me paratë që prisni të merrni. Problemet e paplanifikuara ose marrëdhëniet komplekse me të afërmit, miqtë apo përfaqësuesit e ndonjë institucioni mund të ndodhin në këtë plan. Do të merrni lajme të rëndësishme ose informacion rreth një gruaje të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Gushti do të jetë një muaj i pafavorshëm për një padi. Gratë mbi moshën 35 vjeçare do të duhet të zgjidhin problemet e brendshme të papritura.

UJORI – 20 Janar – 18 Shkurt

Do të jeni tepër të ndjeshëm, të prirur për të hyrë në një mosmarrëveshje ose konflikt për gjëra të parëndësishme. Në gusht, do të keni shpenzime më të larta për fëmijët, të cilat do të jenë të rëndësishme për zhvillimin e tyre aktual apo të ardhshëm. Udhëtimi këtë muaj do të përfshijë një numër pengesash ose vështirësish. Momentet e mira në gusht do të lidhen me zhvillimin e marrëdhënieve tuaja personale. Mund të merrni një dhuratë ose një blerje, fitoni disa çmime dhe më tepër. Zhvillimi i favorshëm do të përfshijë angazhimet tuaja pronësore ose planet që lidhen me shtëpinë tuaj. Marrëdhënia juaj e mirë me kolegët tani do të jetë një parakusht i rëndësishëm për sukses në vendin e punës. Përparimi i karrierës ose suksesi tjetër i rëndësishëm në biznesin e miqve tuaj do të jetë rast për një festë të vogël.

PESHQIT – 19 Shkurt – 20 Mars

Do të keni shqetësime për një burrë të moshuar në familjen tuaj. Ngjarje të ngjashme ose situata të tjera të papritura do të shkaktojnë nevojën për kosto më të. Disa prej jush do të kërkojnë edhe një hua nga miqtë ose nga një institucion krediti. Në gusht mund të zgjidhni problemet tuaja serioze dhe madje ta ktheni situatën specifike në avantazhin tuaj dhe të përfitoni. Nëse keni një partner romantik ose martesor të lindur nën shenjën e Bricjapit, Virgjëreshës ose Demi në gusht, ai / ajo mund t’ju befasojë me një sërë sugjerimesh. Gushti do të shqetësojë shumë prej jush me lajme të pakëndshme për një vajzë apo një grua të re. Gratë mbi 35 vjeç do të mësojnë nga gabimet apo problemet e kaluara. Fati do të jetë në anën tuaj, do të dalin mundësi të reja për zhvillim. Burrat mbi moshën 35 vjeçare do të kenë shqetësime të ndryshme rreth martesës ose familjes së tyre. /fbiznes.com/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »