Horoskopi Javor 29 Qershor – 05 Korrik 2020

Horoskopi Javor 29 Qershor – 05 Korrik 2020

Horoskopi Javor 29 Qershor – 05 Korrik 2020

DASHI – 21 Mars – 19 Prill

Puna: Mundësi për kursime dhe fitime për ata që e duan të bukurën dhe shëndetin. Ditë festive që plot optimizëm dhe humor të mirë. Projekte të reja, përvoja të pazakonta, frymëzim i papritur. Rreziku i vetëm është që të pritet gara në vijën e finishit, ju duhet kujdes.

Shëndeti: Lajm i mirë kohët e fundit. Duke ndjekur disa rregulla të thjeshta, shëndeti a juaj do të jetë i fortë dhe i sigurt.

Dashuria: Të gëzueshëm, të lumtur, dashuria ju rezervon surpriza emocionuese. Me forcën që vjen nga vetë-besimi, partneri do t’ju propozojë një iniciativë që ju intereson.

DEMI – 20 Prill – 20 Maj

Puna: Vetëm pak durim dhe disa përpjekje, sepse më në fund diçka po lëviz. Do merrni një pushim. Pranojeni me kënaqësi, gëzoni kohën dhe qetësinë. Nuk do te jenë ditë spektakolare, megjithatë do të bëni reflektimet e nevojshme.

Shëndeti: Është një ide e mirë për të filluar një seri masazhesh të këndshme dhe gjallëruese.

Dashuria: Mbetet në dëshirën për të bërë zgjedhje të rëndësishme dhe vendimtare, zemra ndihet pak ‘’e humbur’’.

BINJAKËT – 21 Maj – 20 Qershor

Puna: Kushtojini vëmendje financave tuaja. Ndryshimet e humorit dhe nervat mund të jenë pasojë e situatës astrologjike. Intuita nuk është vënë në punë . Të kujdesshëm pas një fije logjike, ju do të vini në pikën e duhur.

Shëndeti: Ju duhet të thithni ajër të pastër në thellësi. Dilni në një park, ose ngjituni deri në pikën më të lartë të qytetit.

Dashuria: Gjatë një diskutimi me personin që ju doni, kërkoni të heshtë; përtej qëllimeve tuaja fjalët mund të dëmtojnë.

GAFORRJA – 21 Qershor – 22 Korrik

Puna: Ju jeni pak i shqetësuar: ju mund të humbni çelësin e problemit. Bëni një gjë në një kohë dhe mos u bëj nervoz, nëse dikush nuk të kupton ty. Nuk është e nevojshme të zgjidhni rrugët e shkurtra dhe të rrezikshme. Nuk është koha për të arritur rezultatet e dëshiruara.

Shëndeti: Kjo është një kohë e mirë për sport, për aktivitet fizik.

Dashuria: Dëshira dhe siguria se të tjerët ju admirojnë, ju frymëzon për të krijuar kushte për të jetuar aventura.

LUANI – 23 Korrik – 22 Gusht

Puna: Ideja juaj e fundit e ndritshme ka qenë shumë e suksesshme. Nuk mund të prisni që të filloni të merreni më një projekt të ri. Me ardhjen e Hënës tek Shigjetari, dielli më në fund ndrit përsëri. Ju do të jeni të sigurt për veten.

Shëndeti: Bëni kujdes me ushqimin, sidomos me alkoolin: nuk ka nevojë për të mbajtur artificialisht disponimin tuaj të mirë.

Dashuria: Mos lejoni veten të humbisni një mundësi për të bërë kërkesat që ju jeni i apasionuar. Beteja në fushën e dashurisë është si gjithmonë bindëse, por ndoshta sot ne do të shohim një të vërtetë të bukur. Jini të gatshëm!

VIRGJËRESHA – 23 Gusht – 22 Shtator

Puna: Një telefonatë do t’ju ngatërrojë idetë: përpiquni të mos mendoni shumë dhe prisni për të nesërmen për të kërkuar sqarim të mëtejshëm.

Shëndeti: Mos jini koprrac me veten. Jepini vetes disa përqafime ekstra: patjetër vetëm do t’ju bëjnë që ju të ndiheni mirë.

Dashuria: Me nerva, pa dashje do të dëmtoni personin që ju doni. Kontrollojeni veten! Rutina e përditshme si zakonisht do t’ju shoqërojë. Faji mund t’i atribuohet Hënës që sjell intolerancën dhe keqkuptime me bollëk. Angazhimet ju stresojnë? Mos u frikësoni: me vendosmëri do të mbani çdo gjë nën kontroll.

PESHORJA – 23 Shtator – 22 Tetor

Puna: Ju jeni përballur me provime, pyetje, detyra? Pavarësisht nga frika juaj, ju do t’i menaxhoni shumë mirë. Hëna tek Shigjetari sjell vitalitet dhe humor të mirë. Shfrytëzojeni këtë rast për të realizuar atë që keni lënë pezull.

Shëndeti: Nuk i jepni peshë shumë problemeve të vogla, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Dashuria është si lojë, shkëmbeni pikëpamjet, për t’u përballur. Ditë të shkëlqyera për fillimin e një marrëveshjeje “intime”. Lajm i papritur. Thirrje telefonike nga një mik që s’jeni dëgjuar prej shumë kohësh për të kaluar një mbrëmje plot gjallëri.

AKREPI – 23 Tetor – 21 Nëntor

Puna: Rendi dhe organizimi janë mjetet që mbështesin suksesin e iniciativave tuaja profesionale. Shpenzimet e paparashikuara. Nëse ju doni për të përmirësoni gjendjen ekonomike, mos u mbysni tërë kohës në punë.

Shëndeti: Bëni një trajtim mjekësor. Përfitimet do të jenë pothuajse të menjëhershme dhe të mahnitshme.

Dashuria: Fishekzjarrë në anën e dashurisë. Përgjigjuni në mënyrë të përshtatshme. Tërheqje të reja.

SHIGJETARI – 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Puna: Duke punuar në ekipe, nuk i jepni peshë çështjeve të një rëndësie të vogël, për të përmirësuar performancën.

Shëndeti: Synoni një vend për të kursyer energji dhe për të shmangur tendosjen e panevojshme.

Dashuria: Format e hënës joshëse, ju bëjnë euforikë. Ju keni një besim të fortë në aftësinë tuaj dhe dëshirën për horizonte të reja. Udhëtoni larg nga rreziqet. Kontradiktat dhe shpërthimet ndikojnë në mbarëvajtjen e marrëdhënies.

BRICJAPI – 22 Dhjetor – 19 Janar

Puna: Idetë tuaja të reja do t’ju sjellin një sukses të madh. Ju mund të mbështeteni në perceptimin tuaj për të bërë zgjedhjen e duhur ekonomike. Për të arritur qëllimet tuaja, jini në dispozicion për të marrë përsipër detyrime të tjera: ju jeni plot energji, të gatshme për rrugën e suksesit. Çështjet ekonomike premtojnë mjaft, ju mund të planifikoni blerje të rëndësishme.

Shëndeti: Aktiviteti fizik është një zgjidhje e shkëlqyer për humorin tuaj.

Dashuria: Nëse do të ketë vëmendjen tuaj, marrëdhënia do të jetë më pak e komplikuar.

UJORI – 20 Janar – 18 Shkurt

Puna: Rutina ju bën nervoz, por shkëmbimi me kolegët është emocionues dhe fitimprurës. Hëna tek Shigjetari është një kurë e vërtetë për gjendjen e mendjes, veçanërisht nëse ju jeni duke planifikuar një udhëtim. Njohuri të reja jashtë vendit dhe takime me të huaj. Risi, përvojat pazakonta dhe aventurat.

Shëndeti: Ju mund të vuani nga një çrregullim psikosomatikë: ju duhet të kujdeseni në mënyrë efektive me bimë mjekësore.

Dashuria: Ata që janë rreth jush shprehin dëshirën për të forcuar marrëdhëniet. Shpejtojeni kohën, me të vërtetë do të ishte produktive.

PESHQIT – 19 Shkurt – 20 Mars

Puna: Duhet të merrni vendime të rëndësishme. Hëna tek Shigjetari ju bën mjaft të ndjeshëm dhe të pakënaqur. Dëshira për të shpëtuar dhe liria përplaset me një seri të papriturash dhe tensionesh.

Shëndeti: Kushtojini vëmendje aspiratave tuaja më të larta, kulturore, artistike, shpirtërore, do të ndjeheni më të qetë. Shmangni sportet konkurruese.

Dashuria: Me partnerin tuaj nervozizmi juaj ka të ngjarë të krijojë konflikte të panevojshme. Shmangni rrezikun. /fbiznes.com/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »