Horoskopi Javor 15 Qershor – 21 Qershor 2020

Horoskopi Javor 15 Qershor – 21 Qershor 2020

Horoskopi Javor 15 Qershor – 21 Qershor 2020

DASHI – 21 Mars – 19 Prill

Do të keni një javë plot angazhime. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të planifikoni gjithçka paraprakisht. Mundohuni të përdorni çdo situatë ose mundësi të re në mënyrën më të mirë për ju. Suksesi juaj këtë javë mund të arrihet vetëm përmes një organizimi të mirë nga ana juaj. Kini kujdes se çfarë vendimesh merrni këtë javë dhe çfarë premtimesh ju merrni. Shmangni vetëbesimin. Përdorni tendencat e favorshme të javës për t’u përqëndruar në përmbushjen e emërimeve të humbura ose të vonuara.

DEMI – 20 Prill – 20 Maj

Do të lindë një mundësi e re për ju këtë javë. Mund të shfaqet pasi të merrni një lajm të mirë (të favorshëm) që do të ketë lidhje me një mik apo person të afërt me ju. Gjatë kësaj jave do të keni mundësinë për të zgjidhur një problem që ju ka sjellë tensione ose ankth në javët e fundit. Ajo që do të arrini në këtë plan do të jetë më shumë nga sa prisnit. Do të jetë e rëndësishme të shihni gabimet tuaja dhe lëshimet tuaja në këtë situatë për të mos përsëritur ato në të ardhmen.

BINJAKËT – 21 Maj – 20 Qershor

Këtë javë do të keni pritshmëri për ngjarje të ndryshme, zhvillimin e të cilave do të ndiqni nga afër. Ju do të keni më shumë të ngjarë të dëshmoni ngjarjet e javës sesa pjesëmarrësit e drejtpërdrejtë. Prania, vendimet ose veprimet e një gruaje (të afërm, mik, koleg) do të provokojnë ngjarje ose vendime në jetën tuaj. Ata mund të takohen me mosmiratimin tuaj në fillim, por nëse jeni të durueshëm, do të zbuloni se këto gjëra kanë kuptim.

GAFORRJA – 21 Qershor – 22 Korrik

Keni një javë përpara jush që do të favorizojë udhëtimin në lidhje me zhvillimin e kontakteve të vjetra dhe të reja me njerëz nga lokalitete të ndryshme. Do keni një dëshirë për një javë aktive shoqërore. Kjo javë do të jetë një kohë e mirë për të organizuar dhe përgatitur për një udhëtim të ardhshëm, veçanërisht nëse është jashtë vendit ose duke qëndruar diku për një qëndrim më të gjatë. Këtë javë do të keni besim se do të keni mundësi të bëni shumë punë, se keni energji dhe kohë për ta bërë këtë.

LUANI – 23 Korrik – 22 Gusht

Gjatë javës, bëni gjërat një nga një për tu përgatitur mendërisht dhe fizikisht për një ngarkesë më të madhe pune në të ardhmen e afërt. Merrni më shumë kohë për aktivitete dhe mbledhje të këndshme me njerëz nga të cilët keni diçka për të mësuar, diçka për të folur dhe diçka për të ndarë.

VIRGJËRESHA – 23 Gusht – 22 Shtator

Keni një javë përpara vetes në të cilën do të angazhoheni për vendime ose ndryshime të rëndësishme. Mos kini frikë nga gjërat e reja në jetën tuaj. Jini të durueshëm, ndërtoni gjëra të reja në jetën tuaj duke iu përshtatur ndryshimeve të reja ku jetoni ose punoni. Ky është procesi juaj evolucionar, kështu që mos shkoni kundër tij. Java do të jetë një zhvillim i favorshëm i çështjeve gjyqësore ose ligjore.

PESHORJA – 23 Shtator – 22 Tetor

Këtë javë vështirësitë në jetën tuaj nuk duhet t’ju trembin ose ndalin veprimet tuaja. Përshtatuni sa më shpejt që të jetë e mundur me ndryshimet ose rrethanat e reja në jetën tuaj. Planet tuaja po ecin në drejtimin e duhur, pavarësisht pengesave që duhet të kaloni.

AKREPI – 23 Tetor – 21 Nëntor

Këtë javë do të duhet të merrni një vendim dhe ta zbatoni shpejt atë. Kjo javë nuk është për të humbur kohë duke menduar per gjera qe nuk do t’ju çojnë askund. Një pasivitet i tillë nga ana juaj mund të krijojë një kaos të padëshiruar në jetën tuaj këtë javë. Problemet, aty ku ndodhin, do të vijnë për shkak të mungesës së veprimit aktiv nga ana juaj. Kjo javë mund të jetë shumë e suksesshme për ju, por gjithçka do të varet nga shpejtësia e veprimeve tuaja, në kapjen e shanseve që do të lindin.

SHIGJETARI – 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Këtë javë do të keni shqetësime të ndryshme që lidhen me punën ose jetën tuaj personale. Ju mund t’i kushtoni shumë më tepër rëndësi disa prej frikave ose përvojave tuaja. Në këtë mënyrë ju do të krijoni siklet emocionale për njerëzit përreth jush.Këtë javë do të përjetoni një sërë ngjarjesh të pritura dhe të papritura që lidhen me udhëtimet. Kontaktet tuaja personale ose profesionale jashtë vendit ose me të huajt do të kenë një zhvillim të mirë.

BRICJAPI – 22 Dhjetor – 19 Janar

Këtë javë do t’ju ​​surprizojë me fat ose një shans të lidhur me diçka që do të jetë e rëndësishme për zhvillimin tuaj të ardhshëm. Surprizat do të jenë padyshim të këndshme, veçanërisht nëse jeni të gatshëm të shfrytëzoni këtë mundësi të re. Kjo javë sjell mundësi për të rifilluar njohuritë e harruara ose marrëdhëniet e prishura.

UJORI – 20 Janar – 18 Shkurt

Keni një javë përpara vetes në të cilën do të përqendroheni në zbatimin e përgjegjshëm të planeve dhe detyrave tuaja. Shumë nga rrethanat që do të lindin gjatë këtyre shtatë ditëve do të funksionojnë në favorin tuaj dhe ju do të duhet të përdorni mirë ato.Kjo do të jetë një javë e mbarë për organizimin e zbatimit të planeve të rëndësishme, për të cilat do të përqendroheni në disa muajt e ardhshëm të vitit. Java ka një ngjarje ose incident të pakëndshëm që përfshin një person në rrethin tuaj të miqve, fqinjëve ose kolegëve.

PESHQIT – 19 Shkurt – 20 Mars

Keni një javë përpara jush që do të keni mundësinë për të arritur rezultate konkrete në punën ose karrierën tuaj. Bëni gati për një javë punë të vështirë dhe shpenzoni më pak kohë për argëtim. Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të jeni në gjendje të realizoni planet tuaja në lidhje me shtëpinë tuaj ose pronën që posedoni. Gjatë javës, disa prej jush do të ndryshojnë marrëdhëniet tuaja profesionale me kolegët ose klientët për shkak të rrethanave të ndryshme në jetën e tyre ose mënyrat e punës.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »