Horoskopi Javor – 08 Qershor – 14 Qershor 2020

Horoskopi Javor – 01 Qershor – 07 Qershor 2020

DASHI – 21 Mars – 19 Prill

Këtë javë do t’ju kërkohet të vlerësoni më me kujdes kontaktet dhe njohjet tuaja të reja. Jini të kujdesshëm me angazhimet dhe premtimet që bëni gjatë këtyre shtatë ditëve, në mënyrë që të mos përfundoni duke ndihmuar dikë që po vepron me qëllim të keq ose pandershëm ndaj njerëzve të tjerë. Marrëdhënia juaj me përfaqësuesit e shenjave të zodiakut Bricjapi, Demi ose Virgjëresha duhet të pastrohen nga emocionet. Gjatë këtyre shtatë ditëve, me siguri do të planifikoni një udhëtim që shqetëson disi fëmijën tuaj. Nëse keni një fëmijë të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve këtë javë, do të keni arsye të gëzoheni. Gjatë javës, mund të shqetësoheni për shëndetin e dikujt që njihni.

DEMI – 20 Prill – 20 Maj

Keni një javë përpara vetes në të cilën do të keni mundësinë të rinovoni miqësitë ose njohjet tuaja të vjetra. Kjo mund të ndodhë në një takim të papritur ose përmes rrjeteve të ndryshme sociale. Do të jetë kënaqësi të komunikoni përsëri me këtë person, megjithëse arsyeja e mungesës së komunikimit midis jush gjatë muajve ose viteve të fundit mund të jetë një konflikt ose situatë tjetër e pakëndshme. Këtë javë do të keni mundësinë të gjeni gjëra në shtëpinë tuaj që i keni harruar aty ku i keni vendosur disa kohë më parë. Gjatë kësaj jave, do të jeni të padurueshëm, të irrituar ose kontradiktorë në veprimet që lidhen me pronën që ju ose familja juaj zotëroni. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mos u përfshini shumë emocionalisht me problemet e miqve tuaj. Shmangni bërjen e komenteve bazuar vetëm në këndvështrimin tuaj.

BINJAKËT – 21 Maj – 20 Qershor

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, mos i planifikoni veprimet tuaja këtë javë. Në shumicën e rasteve, do të keni disa pritshmëri që nuk do përmbushen. Kjo nuk do të thotë që ju presin vështirësi ose probleme komplekse, por që ju duhet të pranoni rrjedhën natyrale të ngjarjeve gjatë këtyre shtatë ditëve. Një lajm i pakëndshëm mund t’ju shqetësojë, por nuk do ju prekë juve drejtpërdrejt. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni marrjen e borxheve. Mundohuni t`i zgjidhni problemet tuaja financiare vetë. Gjatë kësaj jave do të duhet të kryeni detyrat tuaja profesionale me shumë kujdes, sepse për shkak të shpërqendrimit ose nxitimit mund të bëni një gabim të pakëndshëm. Kjo do t’ju vërë në siklet para një menaxheri ose para klientëve dhe madje mund të jetë një rast për një bisedë serioze. Gjatë javës, surprizat e këndshme do të lidhen me familjen dhe të afërmit tuaj, të cilët do të gjejnë një mënyrë për të përmirësuar gjendjen tuaj shpirtërore.

GAFORRJA – 21 Qershor – 22 Korrik

Këtë javë do të jeni në gjendje të realizoni idenë tuaj dhe planet që lidhen me gjërat materiale. Nëse keni nevojë për ndihmë (veçanërisht nga një grua), do ta merrni atë. Kjo do të jetë një javë e mbarë për blerjen e sendeve të reja shtëpiake, blerjen e një prone ose shitjen e një lloj pasurie. Java do të jetë e favorshme për të zgjidhur ose marrë një dokument të një natyre financiare. Gjatë javës do të keni një takim ose vizitë në një rast të pakëndshëm ose të lidhur me një situatë delikate. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të takoni njerëz të rinj në jetën tuaj me të cilët do të keni mundësi të krijoni një lidhje ose miqësi interesante. Gratë mbi moshën 35 vjeç do të marrin një dhuratë. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të jenë të kënaqur me paratë ose lajmet financiare të pritura dhe të papritura.

LUANI – 23 Korrik – 22 Gusht

Keni përpara vetes një javë në të cilën do të përjetoni surpriza të ndryshme që do të japin një reflektim shumë të këndshëm në planet dhe qëllimet tuaja në të ardhmen. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini mirënjohës për gjithçka që ju jep jeta dhe mos kërkoni më shumë nga ato që merrni. Do të keni fat gjatë këtyre shtatë ditëve. Një komunikim me një të afërm do t’ju sjellë trishtim, lot ose ndjenjën e vetmisë. Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për martesë. Gjatë javës do të shpenzoni më shumë kohë duke kërkuar zgjidhjen e duhur për një problem që ka të bëjë me fëmijën ose nipin tuaj. Ju mund të kërkoni informacion, këshilla ose ndihmë shtesë nga një person competent. Gjatë javës, shumë do të pësojnë një ndryshim të madh në punë.

VIRGJËRESHA – 23 Gusht – 22 Shtator

Këtë javë do të bëni një udhëtim të vonuar. Dokumente të rëndësishme ose informacione të nevojshme për këtë udhëtim mund të jenë vonuar deri më tani. Do shqetësoheni për shëndetin e një të afërmi. Është e mundur që do bëhet një diagnozë e gabuar ose përgjigjja do merret me vonesë, gjë që e komplikon më tej gjendjen e këtij personi. Gjatë kësaj jave, marrëdhëniet tuaja të dashurisë dhe miqësisë do të kenë një zhvillim interesant dhe pozitiv për ju, si ato që keni krijuar disa kohë më parë dhe ato që do të lindin këtë javë. Veçanërisht përvoja të këndshme do të kenë ata nga ju që kanë një partner romantik të lindur nën një shenjë zodiaku uji ose ajri. Gjatë kësaj jave, shumica e shpenzimeve ose detyrimeve financiare mund të shkaktojnë mosmarrëveshje në shtëpinë tuaj. Një përballje e tillë është e kotë, sepse gjëja më e rëndësishme tani është të ulesh dhe të flasësh për të gjetur zgjidhjen.

PESHORJA – 23 Shtator – 22 Tetor

Këtë javë do ta hidhni vëmendjen më së shumti tek fëmija. Gjithashtu probleme ose shqetësime të lehta gjinekologjike janë të mundshme. Këtë javë do të rifilloni kontaktet tuaja me njerëz që keni takuar në të kaluarën, ish kolegë ose shokë të klasës. Veprimet e një personi të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do t’ju bëjnë nervozë, dhe për një kohë të gjatë do ta shmangni ose injoroni këtë person. Një nga dobësitë ose problemet tuaja këtë javë do të jenë miqësitë tuaja, të cilat do të vihen në prova të ndryshme. Kjo nuk vlen për marrëdhëniet e dashurisë që do të jenë subjekt i ndikimeve të tjera. Konflikti me një person në rrethin tuaj të miqve mund të ndikojë shumë në gjendjen tuaj emocionale dhe mendore, pasi do të ndjeheni të ofenduar, përdorur ose keqkuptuar. Gjatë javës, prisni një lajm të rëndësishëm ose një ofertë që do të jetë fati juaj për të filluar diçka të re dhe më premtuese në jetën tuaj.

AKREPI – 23 Tetor – 21 Nëntor

Mund të keni biseda ose takime të dobishme dhe të rëndësishme. Mbi të gjitha, ato do të lidhen me interesat tuaja materiale ose financiare, aktivitetet e përbashkëta e të tjera. Gjatë kësaj jave, punët tuaja financiare me një grua do të kërkojnë vëmendje. Një gabim mund të ndodhë lehtësisht ose ju mund t’i nënshtroheni manipulimeve. Gjatë këtyre shtatë ditëve, surprizat e këndshme do të lidhen me shtëpinë tuaj. Paratë e papritura për buxhetin tuaj të familjes ose një rritje e të ardhurave që dikush në familjen tuaj janë të mundura. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të rinjtë e kësaj shenje të zodiakut për të udhëtuar, veçanërisht nëse kjo është arsyeja pse ata kanë një qëllim ose punë specifike. Gratë mbi 35 vjeç duhet të jenë të kujdesshme kur marrin para ose punojnë me dokumente financiare.

SHIGJETARI – 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Këtë javë familja juaj do të flasë për çështje profesionale ose biznesi që ju shqetësojnë. Këtë javë do të jetë e vështirë për ju të realizoni planet tuaja në lidhje me riparime të ndryshme ose përmirësime në shtëpi, kështu që mos e prishni humorin tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, takime të ndryshme ose vizita të njerëzve në shtëpinë tuaj do t’ju ndikojnë emocionalisht. Kjo mund t`ju vendosë në një situatë delikate nëse lejoni që emocionet të kontrollojnë mendjen tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni ëndrra. Këtë javë, do të merrni në konsideratë disa blerje të ardhshme. Gratë do të bëjnë një ndryshim të madh në plane për shkak të rrethanave të reja në jetën e tyre.

BRICJAPI – 22 Dhjetor – 19 Janar

Këtë javë do të përballeni me nevojën për të zgjidhur një situatë që përfshin një gënjeshtër ose një veprim të gabuar, një vendim. Një situatë e tillë nuk do të jetë veçanërisht e këndshme për shkak të emocioneve që sjell me vete, por shtyrja e saj nuk do t’ju sjellë asgjë më të mirë. Java do sjellë përmbylljen e disa angazhimeve. Këtë javë do të përjetoni disa ngjarje të këndshme dhe të veçanta në shtëpinë tuaj. Në përgjithësi, këtë javë ndikimi i burrave në jetën tuaj personale ose profesionale do të jetë i mirë dhe konstruktiv për ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni më shumë kontakte me miq nga afër dhe larg, do të shkëmbeni informacione interesante dhe do të planifikoni takime ose mbledhje të ardhshme.

UJORI – 20 Janar – 18 Shkurt

Do të filloni të monitoroni më nga afër veprimet e partnerit tuaj dhe ato që ai po përpiqej t’ju tregonte në bisedat e fundit. Disa tensione mund të lindin në një marrëdhënie romantike me një partner të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Kjo mund të krijojë momente stresi dhe ankthi. Java do të jetë e favorshme për udhëtime dhe për zhvillimin e kontakteve tuaja me njerëz nga afër dhe larg. Do të jetë e vështirë për ju të ndikoni ose kontrolloni jetën e fëmijës tuaj këtë javë, dhe nuk ka asnjë kuptim ta bëni këtë. Kjo është një javë e pafavorshme për ngjizjen e një fëmije ose do të ketë vështirësi të vogla në lindjen e një fëmije gjatë kësaj periudhe shtatë ditore. Gjatë javës, ju mund të përjetoni një panik paraprak për lajmet ose dokumentin që do të merrni. Kjo do të jetë një javë e vështirë për zhvillimin e çështjeve ligjore, veçanërisht nëse jeni në pozitën e të pandehurit.

PESHQIT – 19 Shkurt – 20 Mars

Kjo javë do të ketë më shumë shpenzime. Komplikime mund të lindin me dokumente të ndryshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, tensioni në familjen tuaj do të jetë më i madh. Duket se e gjithë familja juaj do të ketë nevojë për më shumë pushim. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni takime profesionale dhe vizita në institucione të ndryshme. Do t’ju duhet të blini një dhuratë ose lule për një grua. Në vendin tuaj të punës, do të merrni një mbështetje të papritur nga një grua ose do të merrni oferta pune që do të vijnë nga një grua. Gratë mbi moshën 35 vjeç do të kenë një kohë të favorshme për të zgjidhur çështjet e pronës përmes një banke, ose për të kërkuar punë më të paguar.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »