Horoskopi Javor 06 Korrik – 12 Korrik 2020

Horoskopi Javor 06 Korrik – 12 Korrik 2020

Horoskopi Javor 06 Korrik – 12 Korrik 2020

DASHI – 21 Mars – 19 Prill

Java sjell për ju angazhime pak a shumë të përgjegjshme, të cilat kryesisht do të lidhen me shtëpinë tuaj ose me dikë nga rrethi juaj i të afërmve. Java sjell një ngjarje ose mbledhje të rëndësishme që lidhet me një grua. Konfliktet do të lindin lehtësisht gjatë javës për shkak të zhvillimit të rrethanave të ndryshme në punë ose në familjen tuaj. Këto nuk janë konflikte që mund të prishin marrëdhënien tuaj, por mund të bëjnë që të zbulohen sekretet, të përfshijnë ndonjë intrigë ose gënjeshtër, ose të manipulohen në një farë mënyre. Çështjet tuaja financiare këtë javë do të kenë zhvillim të mirë. Në jetën tuaj të dashurisë, mund të ketë shqetësime ose frikë për zhvillimin e marrëdhënies tuaj, e cila nuk do të jetë shumë e dobishme për ju. Nëse diçka po ju shqetëson, gjëja më e mirë që mund të bëni është të uleni dhe të bisedoni hapur me partnerin tuaj. Gratë e lindura nën këtë shenjë të zodiakut do të kenë më shumë detyra shtëpie për të kryer. Java do sjellë një surprizë të papritur, të këndshme për burrat mbi 35 vjeç, gjë që do të shqetësojë jetën e tyre personale.

DEMI – 20 Prill – 20 Maj

Keni përpara një javë të veçantë, në të cilën do të merrni vendime të rëndësishme për të ardhmen tuaj ose do të nisni ndryshime të mëdha. Kjo fazë e re mund të zgjasë një ose dy muaj ose të zhvillohet gjatë disa viteve. Gjëja e rëndësishme është të vazhdoni të ecni përpara, të bëni plane të guximshme për të ardhmen, pavarësisht nga mosha juaj. Gjatë javës do t’ju duhet të blini një dhuratë (ka shumë të ngjarë për një burrë) ose të falënderoni në një farë mënyre një person që ju ndihmoi kur ju duhej. Gjatë javës do të jeni të paqëndrueshëm emocionalisht, gjë që do t’ju bëjë të ndjeshëm.  Në jetën tuaj të dashurisë, marrëdhënia do të varet nga emocionet dhe gjendja shpirtërore. Të rinjtë e lindur nën këtë shenjë të zodiakut do të gëzojnë një miqësi të re me një person nga i cili do të jenë në gjendje të mësojnë shumë gjëra të dobishme.

BINJAKËT – 21 Maj – 20 Qershor

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, keni përpara vetes një javë në të cilën do të shqetësoheni për zhvillimin e planeve tuaja të rëndësishme, pasi e gjithë kjo do të varet nga rrethana të caktuara ose njerëz mbi të cilët nuk keni kontroll. Gjatë javës do të jeni në gjendje të mbështeteni në ndihmën e një personi të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit, për të përmbushur detyra të rëndësishme të përditshme. Disa nga ju do të jenë të kënaqur me paratë që do të merrni për një fëmijë. Lajme do keni në lidhje me shëndetin e një të dashuri i cili do të ketë nevojë për trajtim spitalor. Java sjell lajme interesante në lidhje me historinë tuaj të dashurisë nga e kaluara.

GAFORRJA – 21 Qershor – 22 Korrik

Këtë javë do t’i kushtoni vëmendje marrëdhënieve të harruara me njerëz nga e kaluara juaj. Do t’i kërkoni në telefon ose në internet, do të jeni të lumtur të ringrini marrëdhënien tuaj. Gjatë kësaj jave, kini kujdes me njerëzit që janë përfaqësues të shenjave tokësore dhe ujore. Marrëdhënia juaj me gratë do të kalojë në momente trazirash. Përdorni trendet e favorshme të kësaj jave për të zgjidhur çështjet tuaja në lidhje me dokumentet midis të afërmve. Ju mund të shijoni lajme në lidhje me paratë. Java do të jetë e favorshme për udhëtime për të rinjtë, të cilat me shumë mundësi do të planifikohen paraprakisht. Gratë mbi moshën 35 vjeç mund të kenë probleme të lehta shëndetësore që nuk duhet të injorohen.

LUANI – 23 Korrik – 22 Gusht

Keni përpara një javë në të cilën do të përjetoni disa momente të trishtueshme që lidhen me jetën personale të një gruaje. Me shumë mundësi, këto ngjarje do të kenë të bëjnë me jetën e saj të dashurisë, zhgënjime me partnerin e saj aktual ose ndarjen. Java mund t’ju ​​befasojë me një konflikt të pakëndshëm nga i cili nuk do të fitoni asgjë, përkundrazi! Ajo që do të humbni mund të jetë mjaft e dhimbshme dhe e papritur. Gjatë javës do të planifikoni shpenzime. Java do të jetë e favorshme për biseda me fëmijë dhe të rinj që jetojnë shumë larg jush. Këtë javë do të keni një shans për të rinovuar miqësitë tuaja të vjetra. Këtë javë, të dy palët do të tentojnë të harrojnë të kaluarën dhe të nisin një fillim të ri në marrëdhënien tuaj. Gratë Leo do të duhet të ndjekin me kujdes ngjarjet në jetën e tyre të dashurisë, për të shmangur agresionin ose provokimin në veprimet e tyre ndaj partnerit të tyre aktual.

VIRGJËRESHA – 23 Gusht – 22 Shtator

Këtë javë do të keni angazhime më serioze në lidhje me zgjidhjen e çështjeve të ndryshme personale ose familjare. Është e mundur që gjatë javës një person nga rrethi juaj i të afërmve të ketë probleme serioze në punën e tij dhe kjo të jetë një arsye për biseda dhe diskutime rreth situatës. Gjatë këtyre shtatë ditëve, telashet në shtëpinë tuaj do të vijnë dhe do të shkojnë shpejt. Problemet shtëpiake do të kenë një zgjidhje të shpejtë, pa kosto të lartë ose pasoja të rënda. Gjatë javës, kini kujdes kur blini një dhuratë veçanërisht nëse është e lidhur me një burrë. Është e mundur të blini diçka që jo vetëm që nuk do ta pëlqejë, por gjithashtu mund të pranohet si një fyerje ose një shfaqje e shijes së keqe. Gjatë kësaj jave, shumica prej jush marrin pjesë në një takim ose mbledhje. Nëse jeni i përfshirë në një çështje ligjore, atëherë java do të jetë e favorshme për zhvillimin e saj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jeni të lumtur të kontaktoni dhe të bëni plane për të ardhmen tuaj me njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

PESHORJA – 23 Shtator – 22 Tetor

Do të befasoheni nga njohje të reja dhe premtuese me njerëz nga afër dhe larg. Kontaktet tuaja me ta mund të lidhen me disa propozime për një aktivitet ose punë të përbashkët. Pranoni me kujdes lajmet dhe informacionet nga njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit, të cilët mund të kenë një rëndësi të veçantë për ju, pa marrë parasysh se si duken fillimisht. Gjatë kësaj jave, mos kërkoni përgjigje të pyetjeve që lidhen me përvojat, humbjet ose konfliktet e pakëndshme të së kaluarës. Edhe nëse keni humbur diçka atëherë, nuk ishte rastësisht. Kjo ishte ndoshta mënyra e vetme për të hequr qafe diçka që për ndonjë arsye nuk ka vend në jetën tuaj. Këtë javë mund të shijoni një dhuratë ose një gjest vëmendjeje nga një grua. Disa prej jush do të blejnë një dhuratë për një grua që do të festojë ditëlindjen, ose përvjetorin. Gratë në moshën 35 vjeç do të kenë një javë të favorshme për të freskuar shtëpinë e tyre. Burrat mund të përballen me komplikime ose pengesa në lidhje me një kontratë ose dokumentin financiar.

AKREPI – 23 Tetor – 21 Nëntor

Këtë javë do të përqendroheni përgjithësisht në angazhimet dhe detyrimet tuaja profesionale. Kjo është veçanërisht e vërtetë për gratë e reja të lindura nën këtë shenjë të zodiakut, të cilave mund t’u ngarkohen përgjegjësi më të mëdha. Gjatë javës mund të pranoni njerëz të rinj në ekipin tuaj të punës, të gjeni klientë të rinj ose të takoni njerëz të rinj që janë të dobishëm për punën tuaj. Do të keni marrëdhënie të mira profesionale me gra të lindura nën shenjën e Peshores, Binjakëve ose Ujorit. Shqetësimet për shëndetin e një të dashuri mund të lindin gjatë kësaj jave, por pa asnjë ndërlikim. Në dashuri do të shqetësoheni për një problem. Gjatë këtyre shtatë ditëve, konfliktet në marrëdhëniet tuaja familjare dhe martesore duhet të shmangen, pasi ato mund të kenë një zhvillim të pakëndshëm dhe të provokojnë një nga partnerët të marrë një vendim të vështirë dhe të pakëndshëm. Nëse udhëtoni në distanca të gjata këtë javë, përgatituni për çdo situatë.

SHIGJETARI – 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të angazhoheni me kujdes për një premtim që do t’i jepni një kolegu, klienti, fqinji ose miku. Jeni gati të merrni para që hyjnë në buxhetin tuaj personal ose të familjes: paga, pensioni, etj. Do të keni pritshmëri të rëndësishme për ngjarje të ndryshme këtë javë. Në përgjithësi, secila do të ketë linjën e vet të zhvillimit dhe vështirë se do t’ju zhgënjejë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni një moment të rëndësishëm në të cilin do të duhet të tregoni vendosmëri të mjaftueshme. Jeta juaj e dashurisë do të jetë e paqëndrueshme, sepse ju ose partneri juaj do keni dëshira jorealiste. Gjatë javës, mos injoroni asnjë ftesë ose sugjerim. Mos u mundoni të parashikoni të ardhmen tuaj. Meshkujt do të kenë një javë në të cilën do të marrin një vendim për të ardhmen e tyre. Gratë do të gëzojnë një letër, mesazh ose telefonatë, ka shumë të ngjarë nga një vend i papritur.

BRICJAPI – 22 Dhjetor – 19 Janar

Kjo javë do t’ju habisë me ngjarje të ndryshme që lidhen me një person nga familja juaj. Do të lindin shpenzime të papritura, por ato do të jenë për diçka të këndshme dhe do t’ju sjellin një emocion të këndshëm. Shqetësimet tuaja gjatë këtyre shtatë ditëve mund të jenë të lidhura me një lajm ose dokument që mezi prisni të merrni. Ndoshta është e rëndësishme për të ardhmen tuaj, por do t’ju kërkohet të jeni të durueshëm dhe të mos krijoni tensione të panevojshme përreth jush. Këto shtatë ditë do të jenë një periudhë e rëndësishme për karrierën tuaj ose për rritjen profesionale. Do të lindë një mundësi ose ide e papritur që mund të vijë përmes dikujt që tashmë e njihni. Suksesi në jetën e miqve tuaj do të jetë një rast për festë. Në dashuri, sidoqoftë, do të duhet të jeni realist dhe tolerant. Gratë do të përjetojnë një gënjeshtër. Meshkujt do të kenë një javë të mirë për të treguar aftësitë e tyre reale përmes disa performancave.

UJORI – 20 Janar – 18 Shkurt

Këtë javë do të përjetoni ngjarje emocionale në familjen tuaj. Ato mund të jenë të lidhura me një surprizë. Java mund t’ju sjellë gjithashtu disa përvoja negative, ndoshta të lidhura me lajme të këqija për dikë që njihni. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumica e angazhimeve tuaja do të jenë të rëndësishme dhe përcaktojnë stilin e jetës tuaj në të ardhmen. Java do të jetë e favorshme për angazhimin dhe zhvillimin e çështjeve gjyqësore ose ligjore. Gjatë kësaj periudhe shtatë ditore, ju mund të planifikoni me guxim, të vizatoni dhe të organizoni gjëra që lidhen me planet tuaja për të ardhmen. Njerëzit nga rrethi juaj i kolegëve do të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj. Gjatë javës, mos i injoroni shanset ose ofertat që do të merrni, pa marrë parasysh se nga vijnë. Konfliktet duhet të jenë me fjalë dhe argumente të arsyeshme, të kursyera. Mos lejoni që emocionet tuaja të përhapen me shpjegime të ndryshme ose të paqarta. Gratë mund të harrojnë ose të humbasin sendet personale, dokumentet ose informacionet. Burrat do të kenë arsye për gëzim, përvoja të këndshme në dashuri ose në jetën e tyre intime.

PESHQIT – 19 Shkurt – 20 Mars

Keni përpara një javë në të cilën do të planifikoni ose bëni një udhëtim të rëndësishëm për ju. Do t’ju sjellë shumë emocione dhe përvoja. Gjatë javës do të kënaqeni me lajmet që vijnë nga një person që jeton në një qytet tjetër. Marrëdhënia juaj me burra të shenjave të tjera të zodiakut do të jetë e ndërlikuar këtë javë. Problemet që do të shfaqen mund të jenë mbi baza personale ose profesionale, por të jenë të arsyeshme dhe nuk lejojnë që ato të thellohen. Në përgjithësi, java do të kërkojë shumë më tepër vëmendje nga ju në organizimin dhe kryerjen e punëve dhe detyrave tuaja të përditshme. Shmangni kohën e humbur në gjëra të panevojshme ose argëtuese. Kjo mund t’ju lëndojë dhe ju mund të përfundoni në një pozicion humbës. Shëndeti juaj do të kërkojë kujdes, pavarësisht nga mosha juaj. Disa nga gjërat e mira këtë javë do të lidhen me paratë që do të merrni përmes njerëzve nga familja juaj ose përmes një biznesi familjar. Gratë do të gjejnë kohën për të reflektuar për një ftesë ose propozim që do të marrin gjatë këtyre shtatë ditëve. Padyshim që nuk do të nguteni me përgjigjen tuaj. Meshkujt do të ndikohen shumë nga mendimi ose këshillat e një gruaje në një moment të rëndësishëm në karrierën e tyre. /fbiznes.com/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »