Firmino nuk u tregua egoist – Braziliani mund të shënonte, por e lejoi Salah ta tund rrjetën

Firmino and Salah vs Brighton 2020

Roberto Firmino ka treguar edhe një herë që është njëri nga futbollistët më pak egoistë në botë.

Liverpooli ka fituar me rezultat 3-1 në udhëtim te Brightoni në ndeshjen e vlefshme për javën e 34-të në Ligën Premier.

Golat në këtë fitore të Reds u shënuan nga Mohamed Salah (6’, 76’) dhe Jordan Henderson (8’).

Megjithatë, njëri lojtarë që përsëri ishte në nivelin e duhur dhe dhuroi paraqitje superiore ishte sulmuesi brazilian, Roberto Firmino.

Firmino përsëri dhuroi spektakël duke treguar se është lojtari më jo egoist në botë.

Tek goli i parë, ylli brazilian lejoi Salahun të shënojë, edhe pse mund të tundte edhe vet rrjetën. /fbiznes.com/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code