Conor McGregor emëron katër më të mirët në histori të MMA

Jan 17, 2020; Las Vegas, Nevada, USA; Conor McGregor reacts during weigh ins for his fight against Donald Cerrone (not pictured) in UFC 246 at T-Mobile Arena. Mandatory Credit: Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Conor McGregor e ka emëruar vetën si më të mirin në histori të MMA, duke përjashtuar nga pozita e parë Anderson Silvan.

Ish-kampioni i peshave të lehta në UFC është i njohur për vetëbesimin e tij të madh, duke ranguar tani në vendin e parë vetën e tij në sportin e arteve të përziera marciale.

“Më i miri. Kam thënë më parë se Anderson Silva është më i miri dhe se unë vij pas tij, por kam ndryshuar mendje. Unë jam në pozitën e parë dhe ai në të dytën”, ka shkruar McGregor në Twitter.

“Në vendin e tretë është GSP (George St Pierre) dhe Jones Jones. Këto vendime vijnë si pasojë e dyshimeve në fitoret e tyre, paraqitjet e tyre dhe gjëra të tjera të dyshimta”, thotë më tej irlandezi.

Por, braziliani Silva konsiderohet si më i miri në MMA, së bashku me Jones, pasi edhe pse kishin rezultuar pozitiv në testet anti-doping, ata ende rangohen lartë.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code