Cfare jan klikimet me pagese (PTC ),dhe si te fitoni para nga ato?

Doni te permiresoni te ardhurat tuaja? U lodhet duke kerkuar pune dhe u zhgenjyet nga rezultatet e kerkimit dhe te mundimit tuaj?

Doni te jeni te pavarur? Doni te punoni nga shtepia? Doni te jeni pronari i vetvetes? Kjo eshte menyra me e lehte dhe pa investime se si..

Dua tju prezantoj me nje nga menyrat e fitimit te parave online e cila eshte menyra qe kam zgjedhur edhe vete.. Klikimet me pagese… pra te paguheni per te klikuar!!

Cfare jane klikimet me pagese? (PTC )

Klikimet me pagese jane menyra qe perdorin ne ditet e sotshme kompanite e medha per te rritur shikueshmerin e faqeve te tyre te internetit.

Pra, per ta shpjeguar me hollesisht, kompanite e medha shpenzojn shuma te medha parash per qellime marketingu dhe klikimet me pagese jane nje nga shume menyrat per te rritur popullaritetin e ketyre kompanive dhe te produkteve te tyre. Eshte e thjesht! Ne klikojm, ata paguajn!

Faqet te cilat ofrojn kete mundesi quhen PTC ose ndryshe Paid To Click!

A duhet te investoj para?

Pergjigja eshte JO! Regjistrimi ne nje faqe PTC eshte falas dhe nuk do ju kerkohet te paguani para per tu regjistruar apo per te punuar…

Pra, ju nuk duhet te investoni asnje shume parash!!

Si mund te fitoni para nga faqet PTC?

​Ju duhet te regjistroheni ne keto faqe dhe mundesisht ne me shume se nje faqe qe te permiresoni te ardhurat tuaja. Pasi te regjistroheni do ju kerkohet te klikoni mbi disa reklama dhe do shprerbleheni per cdo klikim.

Te ardhurat tuaja mund te dyfishohen apo trefishohen me ane te njerezeve qe ju dergoni te keto faqe dhe quhen referals!

Cfare jane referals?

Cdo faqe PTC ju kerkon qe ti rekomandoni njerezeve te tjere per te hyre e per te klikuar. Kete mund ta beni nepermjet faqeve sociale (Facebook, Twitter, Youtube, Google+ apo ndonje faqe interneti ose blog qe posedoni).

Nese keni referals ateher pervec klikimeve tuaja perfitoni dhe nga klikimet e atyre dhe ju shtohen fitimet! ( 1 referal = dyfish, 2 referals = trefish, 3 referals = katerfish.. e keshtu me rradhe.. )

Ne postimin e rradhes do te keni info se si te terhiqni parate nga ato fitime. Me respekt nga stafi i fbiznes.com

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »