Shpërthen makina elektrike kineze

Makina elektrike kineze shpërthen gjatë mbushjes

Momenti i shpërthimit u kap nga kamerat e sigurisë. Ngjarja thuhet se ndodhi në fund të gushtit në Sanming, në Kinën jugore dhe sipas pamjeve, pretendohet se është një model i brendshëm, elektrik EX360 nga…

add comment
Kamera brenda rrotave

Kamera brenda rrotave: Çfarë ndodh me gomën gjatë ngasjes në rrugë?

Njerëzit me të vërtetë do të bëjnë gjithçka, dhe kanali You Tube Warped Perception ka realizuar një ide vërtet interesante. Çfarë ndodh në gomë gjatë ngasjes në rrugë? Nëse jeni të interesuar për atë pyetje,…

add comment
Tastet F dhe J

A e dini pse tastet F dhe J janë të ndryshme nga të tjerat në tastierë?

Shumë njerëz, me orë të tëra qëndrojnë para kompjuterit duke shtypur shkronjat në tastierat e tyre, qoftë për punë apo veprimtari private, por vetëm disa kanë vërejtur një detaj të vogël. Bëhet fjalë për shkronjat…

add comment
Microsoft në bisedime për të blerë TikTok

Microsoft në bisedime për të blerë TikTok

Microsoft është në bisedime për të përvetësuar TikTok, aplikacionin e videove në pronësi kineze, sipas një personi që është i njoftuar për diskutimet, pasi presidenti Donald Trump tha të premten se po mendonte të merrte…

add comment
TikTok humb titullin e aplikacionit më të shkarkuar nga Zoom

TikTok humb titullin e aplikacionit më të shkarkuar nga Zoom

Për muaj të tërë, TikTok ka qenë aplikacioni më i shkarkuar i iPhone. Ky aplikacion i kënaqi të rinjtë, dhe gjatë pandemisë së coronavirusit, ai ishte një nga “burimet” e argëtimit për shumë njerëz. Sidoqoftë,…

add comment
Një virus i ri sulmon Android dhe vjedh detajet e bankës

Kini kujdes në atë që shkarkoni: Një virus i ri sulmon Android dhe vjedh detajet e bankës

Të gjithë ata që përdorin sistemin operativ Android e dinë se sa e rrezikshme është të instaloni aplikacione që nuk vijnë nga dyqani zyrtar i Google Play. Virusi i ri që sulmon aplikacionet Android quhet…

add comment
Modeli prestigjioz Maserati hibrid i pare

Maserati : Modeli i parë hibrid në historinë e Maseratit, dhe ja çfarë ofron

Modeli prestigjioz Maserati ka një motor të ri. Sipas njoftimeve, Maserati prezantoi një model të ri të makinës së saj. Modeli Maserati Ghibli ka një motor që ka 330 kuaj fuqi dhe 450 Nm. Tingëllon…

add comment
Genius Garage paraqet makinën Omega

Makina ëndërruese për shumë njerëz, konsumon vetëm 2 litra, por shkon si një Porsche

Makina Omega është një makinë ëndërruese për shumë njerëz, të paktën kur bëhet fjalë për performancën. Casey Putsch e quan veten një projektues, inxhinier, artist, dhe shofer profesionist, ose “njeri i Rilindjes së epokës moderne”….

add comment
Mercedes AMG GT

Mercedes AMG GT përmes videos zbulon mercedesin më ‘brutal’ të parë deri më tani

Rrjetet sociale u mbuluan me një seri fotografish të Mercedes Coupe të shumëpritur. Një makinë e tillë më herët ishte parë në Nürburgring me një kamuflazh që po testohej nëpër rrugë. Makina tashmë shihet edhe…

add comment
Nissan GT-R50 nga Italdesign

Nissani që kushton 990 mijë euro, dhe gati është shitur i tëri në treg!

Nissan më i shtrenjtë dhe më ‘brutal’ në histori u prezantua në Itali. Dhe siç i përshtatet një veture të tillë, u zgjodh vendndodhja e përshtatshme për premierë të tillë, pra u zgjodh pista Tazio…

add comment
Lamborghini Aventador Roaster mbi 300km/h

Lamborghini Aventador Roaster: Arrin mbi 300 kilometra në orë në një autostradë gjermane

Autobani i famshëm gjerman, ishte pista ku kjo super-makine arriti mbi 300 kilometra në orë, derisa e kishte kulmin e hapur Gjatë muajve të fundit, si pasojë e mbylljes shkaku i pandemisë, shumë shoferë i…

add comment