Zinedine Zidane dhe Pep Guardiola

Guardiola kandidat për ta fituar Ligën e Kampionëve: I fituam dy herë madrilenët, Zidane nuk ka humbur kurrë me nokaut

Manchester City ka siguruar plasmanin në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, pas fitores edhe në ndeshjen e kthimit ndaj Real Madridit 2-1. Citizens kaluan tutje në raundin tjetër me rezultat të përgjithshëm 4-2, pasi edhe…

add comment
Zinedine Zidane vs Pep Guardiola

Man City – Real Madridi, përballja e sulmit dhe mbrojtjes më të mirë në Evropë

Manchester City dhe Real Madridi po presin ndeshjen e dytë të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve, takim që zhvillohet më 7 gusht në Etihad Stadium . Skuadra e Pep Guardiola mund të ketë humbur titullin…

add comment
Pronarët e Interit provokojnë Barcelonën

Pronarët e Interit provokojnë Barcelonën duke e shfaqur një pamje të Messit si paralajmërim për ndeshjen ndaj Napolit

Pronarët e Interit kanë provokuar Barcelonën me një figurë të Lionel Messit të shfaqur në një televizion kinez që udhëhiqet nga ta kur paralajmërohej takimi kundër Napolit që është në zhvillim. Nerazzurët dhe televizioni kinez…

add comment
Lautaro Martinez: Gjithmonë jap 110 për qind për Interin

Lautaro Martinez: Gjithmonë jap 110 për qind për Interin

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez ka pohuar se gjithmonë përpiqet të japë 110 për qind për këtë klub mes spekulimeve për një transferim te Barcelona. Lautaro ka luajtur 31 ndeshje në Serie A këtë sezon,…

add comment
Shakaja e Jose Mourinhos me Kolo Touren

Kolo Toure ka shtuar peshë, Mourinho tallet me të para ndeshjes ndaj Leicesterit

Një nga momentet më të mira në botën e futbollit në vikendin e fundit, ishte shakaja e Jose Mourinhos me Kolo Touren para ndeshjes Tottenham-Leicester City. Portugezi i cili duket se ka raporte të mira…

add comment
Zinedine Zidane - Real Madrid Kampion

Një trofe në çdo 19 ndeshje – Zidane futet në mesin e legjendave të Real Madridit edhe si trajner

Zinedine Zidane e ka fituar titullin e tij të dytë në La Liga si trajneri i Real Madridit. Ky është trofeu i tij i 11-të në 209 ndeshje si trajner i Los Blancos, që i…

add comment
Real Madrid pritet sot te fitoj titullin e La Ligas

Real Madrid do të kurorëzohet kampion i La Ligas sot nëse mposhtin Villarrealin

Real Madrid do të kurorëzohet kampion i La Ligas sot (e enjte) në mbrëmje nëse mposhtin Villarrealin ose nëse Barcelona nuk arrin të mposht Osasunan. Mbretërit janë afër titullit kampion në kampionatin spanjoll, pas një…

add comment
Leo Messi - Barcelona

Kur Messi kërkonte falje për një gol të shënuar

Lionel Messi kishte kërkuar falje për herë të parë dhe të vetmen për një gol të shënuar në vitin 2015. Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë kishte shënuar në finalen e Kupës së Botës…

add comment
Firmino and Salah vs Brighton 2020

Firmino nuk u tregua egoist – Braziliani mund të shënonte, por e lejoi Salah ta tund rrjetën

Roberto Firmino ka treguar edhe një herë që është njëri nga futbollistët më pak egoistë në botë. Liverpooli ka fituar me rezultat 3-1 në udhëtim te Brightoni në ndeshjen e vlefshme për javën e 34-të…

add comment
Leroy Sane - Bayern Munchen

Leroy Sane ka kryer njërën pjesë të testeve mjekësore te Bayern Munich

Leroy Sane është shumë afër zyrtarizimit si lojtar i ri i Bayern Munichut. Gjatë ditëve të fundit është raportuar për një marrëveshjes mes Manchester Cityt dhe Bayernit për transferimin e yllit gjerman, Sane në Bavari….

add comment
Driblimet e Takefusa Kubo

Driblimet e Takefusa Kubo kundër Real Madridit, na kujtojnë një “Lionel Messi të ri”

Takefusa Kubo është një nga talentet më simpatik në botën e futbollit, ndërsa ylli japonez është në huazim te Mallorca nga Real Madrid dhe po tregon formë shumë të mirë këtë sezon. Me 28 paraqitjet…

add comment