Pronarët e Interit provokojnë Barcelonën

Pronarët e Interit provokojnë Barcelonën duke e shfaqur një pamje të Messit si paralajmërim për ndeshjen ndaj Napolit

Pronarët e Interit kanë provokuar Barcelonën me një figurë të Lionel Messit të shfaqur në një televizion kinez që udhëhiqet nga ta kur paralajmërohej takimi kundër Napolit që është në zhvillim. Nerazzurët dhe televizioni kinez…

add comment
Roboti 18 metërsh si ne filmin Transformers

Roboti 18 metërsh bën hapat e parë në Japoni, si në filmin “Transformers”

Një robot 18 metra i gjatë që është ndërtuar duke u inspiruar në filmin e animuar Mobile Siut Gundam, ka bërë hapat e parë. Kjo makineri gjigante është një robot humanoid, që jemi mësuar t’i…

add comment
Kovid-19, në disa shtete evropianë rikthehet karantina

Kovid-19, në disa shtete evropianë rikthehet karantina

Disa shtete evropiane po shqyrtojnë mundësinë për rikthimin e karantinës pas rritjes në mënyrë të ndjeshme të numrit të të infektuarve me Covid-19. Britania e Madhe ka futur tashmë Spanjën në listën e shteteve me…

add comment
TikTok humb titullin e aplikacionit më të shkarkuar nga Zoom

TikTok humb titullin e aplikacionit më të shkarkuar nga Zoom

Për muaj të tërë, TikTok ka qenë aplikacioni më i shkarkuar i iPhone. Ky aplikacion i kënaqi të rinjtë, dhe gjatë pandemisë së coronavirusit, ai ishte një nga “burimet” e argëtimit për shumë njerëz. Sidoqoftë,…

add comment
Sulmet e orkestruara ruse, prej UÇK-së deri të Dua Lipa

Sulmet e orkestruara ruse, prej UÇK-së deri të Dua Lipa

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, kanë kërkuar nga kompania Apple që të vendoset Kosova në hartë. Një veprim i tillë ka inspiruar edhe artistë të tjerë, të cilët iu bashkëngjitën thirrjes, ndërsa…

add comment
Pairi Daiza Resort - Walrus House - Belgjike

Dhoma unike në një hotel në Belgjikë, të cilat posedojnë brenda akuarium

Pamjet e mahnitshme tregojnë një nga dhomat më unike të një hoteli Belgjikë – e cila posedon një akuarium. Sipas mediave të huaja, videoja e mëposhtme tregon se si një mysafir i këtij hoteli relaksohet…

add comment
Lautaro Martinez: Gjithmonë jap 110 për qind për Interin

Lautaro Martinez: Gjithmonë jap 110 për qind për Interin

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez ka pohuar se gjithmonë përpiqet të japë 110 për qind për këtë klub mes spekulimeve për një transferim te Barcelona. Lautaro ka luajtur 31 ndeshje në Serie A këtë sezon,…

add comment
Një virus i ri sulmon Android dhe vjedh detajet e bankës

Kini kujdes në atë që shkarkoni: Një virus i ri sulmon Android dhe vjedh detajet e bankës

Të gjithë ata që përdorin sistemin operativ Android e dinë se sa e rrezikshme është të instaloni aplikacione që nuk vijnë nga dyqani zyrtar i Google Play. Virusi i ri që sulmon aplikacionet Android quhet…

add comment
Dita Ndërkombëtare e Nelson Mandelas

Dita Ndërkombëtare e Nelson Mandelas president i Afrikës Jugore dhe luftëtar i lirisë

Nelson Mandela ishte president i Afrikës Jugore dhe luftëtar i lirisë, i cili luftonte kundër shtypjes racore që u bëhej të zinjve në Afrikë, posaçërisht në Afrikën Jugore. Ai studioi juridikun. Shumë vite të jetës…

add comment
Shakaja e Jose Mourinhos me Kolo Touren

Kolo Toure ka shtuar peshë, Mourinho tallet me të para ndeshjes ndaj Leicesterit

Një nga momentet më të mira në botën e futbollit në vikendin e fundit, ishte shakaja e Jose Mourinhos me Kolo Touren para ndeshjes Tottenham-Leicester City. Portugezi i cili duket se ka raporte të mira…

add comment
Masa të reja në Europë antiCOVID-19

Që prej sot masa të reja në Europë antiCOVID-19

Që prej sot, mbajtja e maskës është bërë e detyrueshme në të gjitha vendet e mbyllura publike të territorit francez. “Një detyrim ky, ndërkohë që vatra të tjera infeksioni janë zbuluar, rreth 400-500”, sipas ministrit…

add comment
Translate »