WhatsApp tani me thirrjet grupore deri në 8 persona

Shumë shpejt mund të keni mundësinë të keni thirrje grupore në WhatsApp me deri në tetë persona, thuhet sipas një raporti të së martës. Shërbimi më i madh i komunikimit në botë me rreth 2…

add comment

Rushabh Chheda filmon bukuritë derisa lëshohet nëpër toboganin 800 metra të gjatë të alpeve zvicerane

Një vajzë nga Holanda nuk ka hezituar që të shijoj peizazhet e alpeve zvicerane, duke u lëshuar me shpejtësi relativisht të madhe nëpër toboganin që është i gjatë qindra metra. Rushabh Chheda, 28-vjeçe që me…

add comment

Lionel Messi e bind, Barcelona tenton rikthimin e Thiagos

Lionel Messi dëshiron të ketë lojtarët më të mirë afër vetës dhe vetëm në këtë mënyrë Barcelona do të ishte favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve. Lautaro Martinez dhe Neymar janë dy objektivat e…

1 comment

Shqiptari që po i ndihmon me ushqim amerikanët në Nju Jork, në kohën e COVID-19

Aleksandër Nilaj, themelues i një organizate joqeveritare në SHBA, bën shpërndarjen dhe dërgimin e qindra pakove ushqimore në Nju Jork për njerëzit që kanë mbetur pa para, si pasojë e krizës që ka shkaktuar pandemia…

1 comment

Gjenden mikroçipë në trupat e 1000 personave të infektuar me Covid 19

Nga analiza e fundit laboratorike të kryera te një pacient qipriot I infektuar me koronavirus, vërtetoi se i është implantuar një mikroçip RFID.   Mikroçipi RFID vepron si transmetues për sistemin e identifikimit me anë të…

1 comment

Gjermania teston aplikacionin për monitorimin e përhapjes së koronavirusit

Në Gjermani, zhvillimi i një aplikacioni të telefonit celular për të gjurmuar përhapjen e infeksionit të koronavirusit po zhvillohet me shpejtësi të lartë, dhe kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbrojtur përdorimin e aplikacionit. “Nëse testet…

add comment

Nëse lëshoni këtë opsion në Android, telefoni juaj mund të jetë në rrezik

Nëse po përdorni një telefon Android jo të fundit, me siguri duhet të kërkoni një azhurnim të sistemit. Studiuesit e sigurisë ERNW kanë zbuluar që pajisjet që drejtojnë sisteme operative Android 8 dhe Android 9…

add comment

Google lanson dizajnin e ri të YouTube për faqen kryesore, në desktop

Sot, Google njoftoi se po lanson një përvojë të re vizuele në faqen kryesore për YouTube në desktop dhe tabletë. Pamja e re u zbulua për herë të parë në gusht, dhe po përfundon nga…

add comment

Superjahti i projektuar nga Porsche del në shitje – publikohen pamjet “që u mbajtën të fshehura për disa vjet”

Ka kaluar gati një dekadë pritje, por ky superjaht i ri i projektuar nga Porsche duket se ia vlen të presësh. I përshkruar si “një anije kozmike mbi ujë”, Royal Falcon One doli në shitje…

add comment

Filmoi nga ajri me dron, pretendon se ka regjistruar një krokodil shtatë metra në ujërat e njelmëta

Një burrë që po filmonte nga ajri me dron ka arritur ta regjistroj një pamje të pazakontë – një krokodil shtatë metra të gjatë në ujërat e njelmëta, që mund të konsiderohet si krokodili më…

add comment
Translate »