Seksi dhe Cokollada

Sado e pazakontë tingëllon, studiuesit e lidhin seksin me çokollatat kështu!

Interneti është plot me shaka se si çokollata është më e mirë se seksi dhe një kërkim “A është çokollata më e mirë se seksi?” në Google, shfaq rreth 74 milionë përgjigje. Përveç faktit që shumë janë…

add comment
Divorci dhe Seksi

Marrëdhënia intime pas shkurorëzimit

Askush nuk flet për këtë, por shumë flasin. Ja sekreti. Pavarësisht se sa e zakonshme është seksi pas divorcit, nuk është e lehtë të gjesh shumë hulumtime mbi divorcin dhe çiftet e divorcuara dhe çfarë…

add comment
Dashuri dhe Seks

Disa gjëra që dëshironi të dinit rreth meshkujve, por keni ngurruar për t’i pyetur!

Meshkujt janë krijesa enigmatike… Çfarë dëshirojnë më shumë në shtrat? A mendojnë ata me të vërtetë gjithë kohën, për seks? Këtu janë disa përgjigje të pyetjeve, të cilat keni qenë tepër të sjellshme, ose keni…

add comment
Sa me shpesh seks

Sa më shpesh seks, aq më mirë për shëndetin tuaj!

Dihet që seksi i bën mirë jashtëzakonisht shëndetit, mirëpo përparësitë të cilat nga ai i ka trupi juaj varen ekskluzivisht nga ajo se sa ditë në javë e praktikoni. Të gjithë ekspertët seksualë dhe seksologët…

add comment
Seks i cmendur

BËJENI TË ÇMENDET: Mos e kurseni, tregoni çdo gjë që dini

Nëse dëshironi të shihni partnerin të eksituar në krevatin tuaj, mos ngurroni, por transformohuni në bombë të vërtetë. Një hulumtim ka treguar që femrat për seks me partnerin e ri përgatiten madje edhe deri në…

add comment
Mendimet e meshkujve per seks

A ju intereson se çka mendon secili mashkull kur nuk mendon për seks?

A ju intereson se çka mendon secili mashkull kur nuk mendon për seks? Përgjigjja është – për asgjë! Të paktën nëse gjykojmë sipas librit të autorit britanik Sheridan Simove “What Every Man Thinks About Apart…

add comment
Seksi për herë të parë, vajzat e virgjera

Seksi për herë të parë, nga kjo frikësohen vajzat e virgjëra

Kur bëhet fjalë për seksin, shumë femra, e veçmas vajzat e reja që nuk kanë përvojë, nganjëherë ndiejnë frikë dhe pasiguri, që i shtynë t’i ikin marrëdhënieve seksuale. Që ta përjetoni seksin, është e nevojshme…

add comment
Kur mashkulli ju do vetëm për seks

Shenjat që tregojnë se ai vetëm dëshiron të bëjë seks me ty, asgjë më shumë

Është ndjesi e veçantë kur filloni të dilni me dikë, e veçanërisht kur ka “kimi” mes juve dyve. I ndjeni emocionet e një “lidhje dashurie”, ju pëlqejnë bisedat dhe vlerat e përbashkëta që i ndani…

add comment
Si ta kuptoni nje femer qe ka bere seks

Si mund ta kuptoni nëse një femër sapo ka bërë seks!

Meshkujt është shumë lehtë t’i kuptosh kur kanë pasur seks. Ua tregojnë vetë. Por, si qëndron puna me gratë? Si ta kuptoni nëse ajo ka kaluar një mbrëmje pasionante? Meshkujt është shumë lehtë t’i kuptosh…

add comment
Ku ndryshojnë epshi, dashuria dhe seksi

Ku ndryshojnë epshi, dashuria dhe seksi nga njeri-tjetri

Kënaqësia seksuale, kjo veçori e jona për seksin, na ka bërë të sillemi më nazelinj në marrëdhëniet seksuale. Në vend që t’ia kërcejmë një femre, thjesht sepse ajo është në ashk (oestrus), siç bëjnë të…

add comment
Çorape te ngrohta per seks me te mire

Për seks më të mirë mbathni çorape të ngrohta

Qarkullimi i dobët i gjakut dhe shputat e ftohta, mund të jenë “vrasës” të rrezikshëm të epshit. Jeni në dhomën e gjumit apo në ndonjë vend të përshtatshëm për të bërë seks, që të dytë…

add comment
Translate »