Ali Ahmeti: Të gjitha ëndrrat më janë realizuar

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë në Dibër se deri më tani të gjitha ëndrrat i janë realizuar.

Ai shtoi se pas mbylljes s kapitullit për anëtarësim në NATO, Po hapim kapitullin e ri për anëtarësim në Bashkimin Evropian, i cili nuk është i lehtë. Ahmeti tha se vetingu për funksionarët e vendit është i domosdoshëm.

Vendosja e standardeve evropiane, standarde që ne na përshpejtojnë rrugën drejt anëtarësimit, siç janë sundimi i ligjit, vetingu në të gjitha fushat, që nga politikë bërësit dhe politik zbatuesit, ligjvënësit dhe ligjzbatuesit, funksionar dhe kryetar komunash- tha Ali Ahmeti, BDI. /alsat-m/

You May Also Like

1 Comment

  1. Nice post. I used to be checking constantly this blog and
    I’m inspired! Very helpful info particularly the last phase
    🙂 I care for such info a lot. I used to be looking for
    this particular info for a very long time. Thank you and best of luck.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code