Kuriozitete interesante

Disa kuriozitete interesante që ndoshta nuk i keni ditur

Nëse keni menduar se i dini të gjitha, këto kuriozitete do ju bëjnë që të mendoheni dy herë. “Prova” matematikore pse 1+1 bëjnë 2, është argumentuar në një shtjellim plot 372 faqe të gjatë, dhe…

add comment
Kim Kardashian Malibu

Kim Kardashian ekspozon format joshëse në bikini, teksa ndodhet në Malibu

Kim Kardashian shfaqi super linjat trupore ndërsa po pushonte në plazhet e Malibu me një palë bikini të zeza, gjatë ditës së hënë (27 shtator). 40-vjeçarja, tregoi asetet e saj joshëse në bikini duke mos…

add comment
Horoskopi Javor 27 Shtator – 03 Tetor

Horoskopi Javor 27 Shtator – 03 Tetor 2021

Horoskopi Javor 27 Shtator – 03 Tetor 2021 DASHI – 21 Mars – 19 Prill Mundohuni të merrni ndonjë ditë lejë gjatë kësaj jave dhe të shkoni jashtë qytetit tuaj. Do çlodheni, do reflektoni dhe do ju ndriçohen…

add comment
Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 Ultra – dizajn i ri dhe disa gjëra interesante

Samsung Galax S22 Ultra do të dalë vitin e ardhshëm, por tani informacione të reja kanë rrjedhur në lidhje me modelin e ri të Samsung. Sipas informacioneve të rrjedhura, S22 Ultra do të jetë me…

add comment
Netflix dedikuar Britney Spears

Netflix me dokumentar për Britney Spears, zbulon datën e saktë të lansimit

Dokumentari i ri i Netflix dedikuar Britney Spears është thuajse gati për lansim. Projekti titullohet “Britney vs Spears”, ndërsa ka filluar të realizohet për më shumë se një vit. Regjinë e dokumentarit e ka bërë…

add comment
Fruta te thata

Dy kura natyrale për uljen e kolesterolit pa përdorur ilaçe

Kur bëhet fjalë për kolesterolin, është e rëndësishme të mbani në mend se ekzistojnë dy lloje: HDL, i cili njihet si kolesteroli “i mirë” dhe LDL, që njihet si kolesteroli “i keq”. Sipas shkencëtarëve të…

add comment
Divorci dhe Seksi

Marrëdhënia intime pas shkurorëzimit

Askush nuk flet për këtë, por shumë flasin. Ja sekreti. Pavarësisht se sa e zakonshme është seksi pas divorcit, nuk është e lehtë të gjesh shumë hulumtime mbi divorcin dhe çiftet e divorcuara dhe çfarë…

add comment
Apple iOS15

iOS 15 është gati: 5 veçoritë më të mira të reja

Pamje e re për Safari, përqendrim më i mirë me modalitetin e fokusit dhe më shumë mbrojtje të të dhënave. Ne do t’ju tregojmë se çfarë ka të re. Javën e kaluar Apple jo vetëm…

add comment
Cfare eshte SQL

Çfarë është SQL dhe si përdoret?

Strukturuar Query Language, ose SQL, është një gjuhë programimi e krijuar posaçërisht për bazat e të dhënave. Është gjuha më e përdorur gjerësisht e bazës së të dhënave, të gjithë kanë nevojë për SQL. SQL…

add comment
Enca ne Barcelone

Enca duket provokuese në fotografitë e reja nga Barcelona

Këngëtarja nga Shqipëria, Enca Haxhia, gjatë kësaj vere ka ndërruar destinacione të shumta e mjaft luksoze. Pas një kohe të mirë të kaluar në Dubai, ajo tashmë ka zgjedhur për të kaluar pushimet e radhës…

add comment
Horoskopi Javor 20 Shtator – 26 Shtator 2021

Horoskopi Javor 20 Shtator – 26 Shtator 2021

Horoskopi Javor 20 Shtator – 26 Shtator 2021 DASHI – 21 Mars – 19 Prill Vëmendja juaj mund të angazhohet me një ofertë të re pune. Këtë javë, shumë prej jush janë gati të mblidhen në një…

add comment