Ëmbëlsira qe ka 100 kalori

Ka vetëm 100 kalori – Ëmbëlsirë që nuk ka nevojë të piqet!

Është ëmbëlsirë shumë e popullarizuar për ata të cilët kujdesen për vijën e trupit! Kjo ëmbëlsirë proteinash është zbulim i vërtetë. Përbërësit: – 500 g djathë i payndyrë;– ekstrakt vaniljeje;– 500 ml qumësht me proteina…

add comment
Urime festa e Kurban Bajramit - Xhamia e fshatit Sermnove

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin

Besimtarët myslimanë festojnë sot Kurban Bajramin, festa e dytë më e madhe myslimane menjëherë pas Fitër Bajramit. Me namazin e mëngjesit, e pastaj edhe me namazin e Bajramit fillon festimi treditor, në të cilin respektin…

add comment
Këshilla për Local SEO

Tre këshilla për Local SEO që duhet t’i ndiqni patjetër

Nëse keni një biznes fizik, do të donit të krijonit një strategji për Local SEO për të marrë sa më shumë klientë të mundshëm në krahasim me konkurrentët e tjerë që ndodhen afër.              Siç nënkupton edhe emri,…

add comment
Filmi Sloborn - predikonte COVID-19

Filmi “Sloborn” bëhet viral, pasi predikonte COVID-19 që nga viti i kaluar

Kur një sëmundje u shfaq nga një lloj i shpendëve në veri të Kinës, njerëzit që jetonin në po të njëjtin vend filluan të mendojnë më shumë për të. Por, kur një ditë me një…

add comment
Bimët mjekësore që largojnë ankthin dhe stresin

Bimët mjekësore me aftësi shëruese që largojnë ankthin dhe stresin

Bimët mjekësore me aftësi shëruese janë përdorur në metodat tradicionale dhe jo tradicionale mjekësore që 5000 vjet më parë. Qytetërime të ndryshme i kanë përdorur ato jo vetëm për të qetësuar sistemin nervor por edhe…

add comment
Microsoft në bisedime për të blerë TikTok

Microsoft në bisedime për të blerë TikTok

Microsoft është në bisedime për të përvetësuar TikTok, aplikacionin e videove në pronësi kineze, sipas një personi që është i njoftuar për diskutimet, pasi presidenti Donald Trump tha të premten se po mendonte të merrte…

add comment
Pronarët e Interit provokojnë Barcelonën

Pronarët e Interit provokojnë Barcelonën duke e shfaqur një pamje të Messit si paralajmërim për ndeshjen ndaj Napolit

Pronarët e Interit kanë provokuar Barcelonën me një figurë të Lionel Messit të shfaqur në një televizion kinez që udhëhiqet nga ta kur paralajmërohej takimi kundër Napolit që është në zhvillim. Nerazzurët dhe televizioni kinez…

add comment
Roboti 18 metërsh si ne filmin Transformers

Roboti 18 metërsh bën hapat e parë në Japoni, si në filmin “Transformers”

Një robot 18 metra i gjatë që është ndërtuar duke u inspiruar në filmin e animuar Mobile Siut Gundam, ka bërë hapat e parë. Kjo makineri gjigante është një robot humanoid, që jemi mësuar t’i…

add comment
Luana Vjollca me fustanin me lule

Luana Vjollca nuk zhgënjen fansat, mahnit e veshur me fustanin me lule

Luana Vjollca është njëra ndër këngëtaret dhe prezantueset më të komentuara në estradën shqiptare. Bukuroshja bionde di të tërheq vëmendjen fansave përmes postimeve të ndryshme që bën, duke i mbajtur të azhurnuar mbështetësit e saj….

add comment
Horoskopi Javor 27 Korrik – 02 Gusht 2020

Horoskopi Javor 27 Korrik – 02 Gusht 2020

Horoskopi Javor 27 Korrik – 02 Gusht 2020 DASHI – 21 Mars – 19 Prill Puna: Po merrni nxitje të papritur nga një person nga i cili nuk keni pritur ndihmë. Pos kësaj, aspektet planetare paralajmërojnë ndryshime të…

add comment
Kovid-19, në disa shtete evropianë rikthehet karantina

Kovid-19, në disa shtete evropianë rikthehet karantina

Disa shtete evropiane po shqyrtojnë mundësinë për rikthimin e karantinës pas rritjes në mënyrë të ndjeshme të numrit të të infektuarve me Covid-19. Britania e Madhe ka futur tashmë Spanjën në listën e shteteve me…

add comment
Translate »